Znaleziono 0 artykułów
05.08.2020

Metamorfozy gwiazd: Katie Holmes

Julia Właszczuk

Aktorka przeszła długą drogę od nieśmiałej dziewczyny do pewnej siebie ikony stylu. Rewolucje w życiu skutkowały zawsze zmianami w garderobie. Dziś bez względu na to, czy zakłada satynową sukienkę i czółenka czy odważny neonowy kombinezon, znajduje naśladowniczki na całym świecie. Zobaczcie, jak przez dwie dekady zmieniał się styl aktorki.

Katie Holmes zapragnęła zostać w liceum. W tajemnicy przed rodzicami nagrywała krótkie klipy, które wysyłała na castingi. Jeden z nich, na którym 16-letnia Katie recytuje monolog z filmu „Zabić drozda”, zwrócił uwagę Anga Lee. Reżyser zaproponował jej rolę w filmie „Burza lodowa”.

Potem kariera Holmes potoczyła się gładko. Rola Joey Potter w serialu „Jezioro marzeń” zapewniła jej status ikony przełomu mileniów. Wystąpiła w takich produkcjach jak „Córka prezydenta”, „Telefon” i „Wizyta u April”. Kilka lat później aktorka poznała Toma Cruise’a. Pobrali się, a na świat przyszła ich córka Siri. Kariera Holmes stanęła w martwym punkcie, kolejne role zbierały tragiczne recenzje, a nowe oferty się nie pojawiały lub były odrzucane przez jej męża i stojącą za nim sektę scjentologów.

Po pięciu latach aktorka nie wytrzymała i złożyła pozew o rozwód. Po trwającej blisko rok sprawie, uzyskała opiekę nad córką i rozpoczęła nowy rozdział w życiu. Wróciła przed kamerę, ale też spróbowała sił za nią. Jej krótkie metraże i pierwszy film „All We Had” prezentowano na najważniejszych festiwalach filmowych w Stanach Zjednoczonych.

Przemianę Holmes widać również w jej modowych wyborach. Aktorka przeszła długą drogę od nieśmiałej dziewczyny w prostej, trochę staromodnej sukience do pewnej siebie ikony stylu. Bez względu na to, czy zakłada satynową sukienkę i czółenka, neonowy kombinezon czy kardigan, proste dżinsach i trampki – jej stylizacje zachwycają i są znajdują naśladowniczki na całym świecie.

1/32Metamorfozy gwiazd: Katie Holmes

Na premierze filmu „Oczy szeroko zamknięte” w 1999 roku

  1. Moda
  2. Historia
  3. Metamorfozy gwiazd: Katie Holmes
Proszę czekać..
Zamknij