Znaleziono 0 artykułów
07.11.2023

Królowa Letycja w balowej sukni i diamentowej tiarze błyszczy na duńskim dworze

07.11.2023
Królowa Letycja w balowej sukni (Fot. Getty Images)

Królowa Letycja i król Filip VI na zaproszenie duńskiej królowej Małgorzaty II wzięli udział w bankiecie na zamku Christiansborg w Kopenhadze. Na przyjęciu, które było jednym z punktów ich trzydniowej wizyty w Danii, nie sposób było oderwać oczu od hiszpańskiej monarchini w bajecznej granatowej kreacji.

Hiszpańska para królewska do Danii przyleciała w poniedziałek, 6 listopada. Wtedy też na kopenhaskim zamku Christiansborg, dawnej siedzibie królów Danii, odbyło się uroczyste przyjęcie. Na tę wyjątkową okazję królowa Letycja założyła równie odświętną granatową kreację.

Majestatyczna stylizacja królowej Hiszpanii: Granatowa sukienka Letycji zdobiona cekinami

Królowa Letycja w sukience, którą zaprojektował Felipe Varela, skradła show na duńskim dworze. Jej sięgająca ziemi balowa suknia w kształcie litery A w kolorze ciemnego granatu odzwierciedlała królewską elegancję, a tiulowy dół projektu nadawał jej dostojnej lekkości. Kreacja królowej została wzbogacona o delikatne detale na górze i jako wykończenie dołu sukni, co sprawiło, że stylizacja nabrała chłodnego blasku. Szeroki okrągły dekolt i krótki rękaw podkreśliły smukłą, kobiecą sylwetkę hiszpańskiej monarchini. 

Królowa Letycja w balowej sukni (Fot. Getty Images)

Dodatki do granatowej sukienki z cekinami królowej Letycji? Diamentowa biżuteria

Sukienka hiszpańskiej monarchini pięknie wybrzmiała uzupełniona spektakularną biżuterią. Na pierwszy plan wysunęła się bogato zdobiona królewska tiara. Królowa Letycja w rozkloszowanej sukience na przyjęcie wybrała tiarę „Fleur de Lyse”, stworzoną w 1906 roku przez hiszpańską markę Ansorena1845 dla królowej Wiktorii Eugenii (zasiadała na hiszpańskim tronie w latach 1906–1931). „Fleur de Lyse” była także ulubioną tiarą teściowej Letycji, królowej Sophii – żony Juana Carlosa. Podobnie zresztą jak długie, diamentowo-szafirowe kolczyki, które hiszpańska królowa Letycja założyła na bankiet na duńskim zamku.

Królowa Letycja ponownie zachwyca w granatowej kreacji i diamentowej tiarze

Kopenhaskie przyjęcie to nie pierwszy raz, kiedy hiszpańska królowa Letycja zachwyciła w balowej sukni w granatowym kolorze. Podobną stylizację monarchini  wybrała w 2021 roku na uroczystą kolację w czasie wizyty w Szwecji. Tamta granatowa sukienka królowej Letycji pochodziła z kolekcji H&M. Monarchini również wtedy założyła do niej tiarę „Fleur de Lyse”.

Zobacz także:

Patrycja Cichocka
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Królowa Letycja w balowej sukni i diamentowej tiarze błyszczy na duńskim dworze
Proszę czekać..
Zamknij