Znaleziono 0 artykułów
26.11.2021

Inspirująca stylizacja: Królowa Letycja w wytwornej sukni z H&M

26.11.2021
Królowa Letycja (Fot. Getty Images)

Hiszpańska królowa Letycja i Filip VI Burbon przybyli do Szwecji na zaproszenie Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii 24 listopada. Dwudniowa wizyta miała podkreślić długotrwałe, przyjazne stosunki dyplomatyczne między oboma państwami. Na uroczystej kolacji, wydanej w sali balowej zamku szwedzkiego króla, królowa Letycja zachwyciła w wytwornej sukni z granatowego tiulu marki H&M.

Rozkloszowana, drapowana kreacja sięgająca ziemi, którą włożyła królowa Letycja, mimo obfitości materiału nie sprawiała wrażenia przytłaczającej. Lekkości dodawała jej także góra z prześwitującym tiulowym dekoltem. Suknia, odsłaniająca pięknie wyrzeźbione ramiona królowej, została stworzona w Szwecji. Pochodzi z przyjaznej dla środowiska kolekcji „Conscious” H&M. Stylizację uzupełniały kopertówka „Alice Gold” hiszpańskiej marki Magrit i czarna peleryna ze sztucznego futra. Królowa założyła też diamentowe kolczyki, masywną bransoletkę i tiarę.

(Fot. Getty Images)

Wybrana przez królową Letycję tiara to „Fleur de Lyse”, zaprojektowana w 1906 roku przez hiszpańską markę Ansorena1845 dla królowej Wiktorii Eugenii, panującej w Hiszpanii w latach 1906–1931. Ten sam model Letycja ostatnio nosiła w 2019 roku. „Fleur de Lyse” była także ulubioną tiarą jej teściowej, królowej Sophii – żony króla Hiszpanii Juana Carlosa.

Do kreacji Letycja przypięła też Order Królewski Serafinów, który otrzymała tego samego dnia. To prestiżowe odznaczenie, które szwedzki król może przyznawać innym monarchom.

Ten sam model sukni H&M – kreacja różniła się wtedy jedynie rękawami do łokcia – miała na sobie w 2020 roku szwedzka księżniczka Wiktoria podczas 10. rocznicy ślubu z księciem Danielem.

To również nie pierwszy raz, kiedy królowa Letycja na oficjalną okazję wybiera stylizację z sieciówki. We wrześniu 2021 roku na spotkanie z parą prezydencką Kolumbii założyła sukienkę marki Massimo Dutti.

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij