Znaleziono 0 artykułów
07.05.2020

Banksy w hołdzie lekarzom i pielęgniarkom

07.05.2020
Mural na jednej z brytyjskich szkół (Fot. Matt Cardy/Stringer)

Nowy mural tajemniczego artysty z pielęgniarką, superbohaterką na miarę naszych czasów, pojawił się we foyer angielskiego szpitala Southampton General.

Chłopiec z murala „Game Changer” Banksy’ego wyrzucił do kosza figurki Spidermana i Batmana. Trzyma w ręku nową zabawkę – pielęgniarkę, która postawą przypomina Supermana. To hołd złożony pracownikom służby zdrowia – bohaterom walki z COVID-19. Postać nosi maseczkę, pelerynę i fartuch z symbolem Czerwonego Krzyża (jedyny kolorowy element dzieła). Banksy podziękował służbie zdrowia także na Instagramie. „Dziękuję za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że mural wniesie światło w to miejsce, pomimo tego że jest czarno-biały” – napisał.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. . Game Changer

A post shared by Banksy (@banksy) on

Mural będzie zdobić ściany szpitala Southampton aż do jesieni. Później zostanie wystawiony na aukcję charytatywną, by zebrać datki na NHS (brytyjski Narodowy Fundusz Zdrowia). – Nasza szpitalna rodzina została bezpośrednio dotknięta tragiczną stratą ukochanych, bliskich współpracowników i przyjaciół. Ukłon ze strony Banksy’ego w naszą stronę jest ogromnym zaszczytem. Ludzie będą mogli zatrzymać się w swoich zabieganych dniach, by na moment docenić to dzieło sztuki – mówiła w rozmowie z BBC dyrektorka zarządu University Hospital Southampton NHS Foundation Trust, Paula Head.

Banksy to jeden z najbardziej znanych artystów streetartowych na świecie. W swoich malowanych szablonem pracach celnie krytykuje rzeczywistość. Nie znosi populizmu i hipokryzji polityków. Bawiąc się konwencją, opowiada się za sprawiedliwością i zwraca uwagę na problemy marginalizowanych grup społecznych.

Zdjęcie główne: https://www.banksy.co.uk/

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij