Znaleziono 0 artykułów
03.12.2021

Bella Hadid wraca do Victoria’s Secret

03.12.2021
Bella Hadid na pokazie Victoria's Secret (Fot. Getty Images)

Bella Hadid ponownie podjęła współpracę z Victoria’s Secret. Top modelka dołączyła do VS Collective – inicjatywy skupiającej się na kobietach, która zastąpiła słynne Aniołki.

Bella Hadid była Aniołkiem Victoria’s Secret od 2016 do 2018 roku. W pokazach marki przestała występować w reakcji na doniesienia o przemocy seksualnej, której wobec modelek mieli się dopuszczać pracownicy VS. Kryzys wizerunkowy firmy dodatkowo pogłębiła wypowiedź ówczesnego dyrektora marketingu Eda Razeka, który stwierdził, że w pokazach Victoria’s Secret nie ma miejsca dla osób transseksualnych ani modelek plus-size. Oburzenie opinii publicznej ostatecznie doprowadziło do dymisji Razeka.

Wraz z odejściem Razeka zaczęła zmieniać się polityka Victoria’s Secret. Marka zrezygnowała z propagowania kultu idealnego ciała na rzecz różnorodności. W czerwcu 2021 roku pożegnano słynne Aniołki i nawiązano współpracę z ambasadorkami. Wśród nich znalazły się: aktywistka LGBT Megan Rapinoe, narciarka Eileen Gu, aktorka Priyanka Chopra Jonas, fotografka Amanda de Cadenet, australijska modelka Adut Akech Bior zaangażowana w pomoc uchodźcom, ciemnoskóra modelka Paloma Elsesser oraz transpłciowa modelka Valentina Sampaio. Ambasadorki doradzają marce i promują jej kampanie w ramach inicjatywy VS Collective.

W wyniku tych działań Bella Hadid postanowiła wrócić do współpracy z Victoria’s Secret. – Przekonali mnie do powrotu, udowodniając, że w firmie naprawdę wiele się zmieniło. Obecnie sześć czy siedem osób w zarządzie to kobiety. Opracowano też nowe zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas sesji zdjęciowych. (…) Piękno VS Collective tkwi w rozmowie. Teraz, będąc na planie, czuję się wspierana i wysłuchana. Wcześniej była to firma bieliźniana prowadzona przez mężczyzn dla mężczyzn… Na pokazach czułam, że moje ciało jest tylko maszynką do robienia pieniędzy. Teraz to się zmieniło” – mówiła Bella Hadid w wywiadzie dla magazynu „Marie Claire”.

Bellę Hadid można oglądać w świątecznej kampanii kolekcji Victoria’s Secret.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij