Znaleziono 0 artykułów
07.08.2019

Modelki wzywają Victoria’s Secret do działania

07.08.2019
Doutzen Kroes na pokazie Victoria's Secret. Modelka jest jedną z sygnatariuszek petycji Model Alliance, (Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images)

Ponad sto modelek zrzeszonych w Model Alliance, w tym Doutzen Kroes i Christy Turlington, podpisało petycję, w której wzywają Victoria’s Secret do zapewnienia ochrony pracującym dla marki dziewczynom. Znów pojawiły się doniesienia o przemocy seksualnej wobec nich.

Nie cichną spekulacje wokół rezygnacji z pracy dyrektora marketingu Victoria’s Secret Eda Razeka. Oficjalnym powodem jest chęć przejścia na emeryturę, jednak wygląda na to, że jego odejście może mieć związek ze sprawą Jeffreya Epsteina, skazanego niedawno za handel nieletnimi prostytutkami. Finansista, za zgodą Lesliego Wexnera, dyrektora L Brands, firmy matki Victoria’s Secret, miał mieć wpływ na ostateczny wybór modelek pracujących dla Victoria’s Secret. W ostatnich tygodniach wieloletni fotografowie marki Timur Emek, David Bellemere i Greg Kadel zostali oskarżeni o molestowanie seksualne modelek. 

W obliczu tych doniesień Model Alliance połączyło siły z organizacją Time’s Up wspierającą ofiary przemocy seksualnej w miejscach pracy i przygotowało petycję, w której wzywają Victoria’s Secret do zapewnienia modelkom ochrony oraz wsparcia. Wśród ponad stu sygnatariuszek znalazły się Christy Turlington, Edie Campbell, Karen Elson, Milla Jovovich, Doutzen Kroes i Gemma Ward. W liście otwartym do dyrektora Victoria’s Secret Johna Mehasa organizacja domaga się stworzenia bezstronnej instytucji, której będzie można zgłaszać niebezpieczne sytuacje.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij