Znaleziono 0 artykułów
11.08.2021

Beyoncé o kulcie idealnego ciała i skutkach bycia na szczycie

11.08.2021
Getty Images

Zdrowie psychiczne przestaje być tematem tabu, a gwiazdy show-biznesu coraz częściej dzielą się swoimi doświadczeniami. Beyoncé w najnowszym wywiadzie dla „Harper's Bazaar” zdradza, jak sława i presja bycia idealną odbiły się na jej psychice. Piosenkarka, która 4 września będzie świętować 40. urodziny, przyznaje, że wymagała od siebie zbyt wiele.

Piosenkarka, aktorka, bizneswoman, zdobywczyni 17 nagród Grammy - sukcesy Beyoncé można by mnożyć, ale jej życie nie jest usłane różami. Artystka w najnowszym wywiadzie dla amerykańskiego „Harper's Bazaar” wyznała, że cierpi na bezsenność, a w przeszłości zmagała się z zaburzeniami odżywiania.

Już w wieku 19  lat piosenkarka zmagała się z presją idealnego wyglądu. Po tym jak przybrała na wadze, słyszała niepochlebne komentarze na swój temat. To zmotywowało ją do stworzenia „Bootylicious” - dodającej otuchy piosenki, która zachęca, aby kochać swoje krągłości.

Beyoncé ujawniła, że przez kłopoty z akceptacją własnego ciała, przez lata stosowała wyniszczające diety: „W przeszłości spędzałam zbyt wiele czasu na dietach, mając błędne przekonanie, że dbanie o siebie oznacza ćwiczenia i nadmierną kontrolę”.

„Przez ponad połowę mojego życia zmagałam się z bezsennością. Nadwyrężałam mięśnie tańcem na obcasach, włosy niszczyłam lokówką, a cerę scenicznym makijażem” - dodała.

Gwiazda opowiedziała również o niebezpieczeństwach w branży rozrywkowej: „Show biznes nie jest dla wszystkich. On zabiera twoją duszę, a później wypluwa. Długo walczyłam o ochronę swojego zdrowia psychicznego i prywatności”.

Kwarantanna okazała się momentem przełomowym w życiu artystki. Wtedy piosenkarka odkryła naturalne metody na wzmocnienie organizmu i zaczęła hodować pszczoły.

„Myślę, że podobnie jak wiele innych kobiet, czułam presję, aby być oparciem dla mojej rodziny i firmy. Nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo to odbija się na moim samopoczuciu psychicznym i fizycznym. Nie zawsze stawiałam siebie na pierwszym miejscu.”

Zbliżając się do 40-tki piosenkarka nauczyła się słuchać swojego ciała. Zaczęła dbać o zdrowie i dobre samopoczucie.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij