Znaleziono 0 artykułów
17.04.2021

Co kryje się za biżuterią księżnej Cambridge

17.04.2021
(Fot. Getty Imaeges)

Kolczyki i kolia, które na pogrzeb księcia Filipa wybrała Księżna Kate, to  sposób na podkreślenie więzi z teściową i babcią oraz zaznaczenie ciągłości tradycji przywiązania do monochromatycznej biżuterii  z pereł i diamentów.

„Zawsze będę wdzięczny, że moja żona miała lata na poznanie dziadka i za życzliwość, jaką jej okazał” - powiedział książę Cambridge w trakcie wystąpienia 12 kwietnia. Księżna Kate wzięła udział w ceremonii pogrzebowej razem z 29 innymi członkami najbliższej rodziny. Pojawiła się w wyjątkowej biżuterii. Wybrała parę diamentowo-perłowych kolczyków podarowanych królowej Elżbiecie II w 1947 roku przez rząd japoński z okazji małżeństwa z Filipem.

Królowa Elżbieta II (Fot. Getty Images)

Uwagę poddanych przykuła też kolia. Perłowa kolia projektu Garrarda jest również prezentem dla Jej Królewskiej Mości od rządu japońskiego. Monarchini zakładała ją na reprezentacyjne wystąpienia np. wizytę w Bangladeszu w 1983 roku, czy 70. urodziny Margaret Thatcher w 1995 r.

Ten sam naszyjnik wypożyczyła od Elżbiety Diana, kiedy niedługo po ślubie z Karolem odbyła spotkanie z królową Holandii Beatrix w Pałacu Hampton Court w 1982 r.

Jak interpretować wybór dodatków księżnej Cambridge?
To sposób na podkreślenie więzi z teściową i babcią oraz zaznaczenie ciągłości tradycji przywiązania do monochromatycznej biżuterii z pereł i diamentów, w której gustowała Królowa Wiktoria. Perły nawiązujące do łez są też symbolem smutku i znakiem żałoby.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij