Znaleziono 0 artykułów
24.08.2022

Debiut podcastu Meghan Markle

24.08.2022
Fot. Getty Images

Nad swoim podcastem Meghan Markle pracowała ponad 20 miesięcy. Nareszcie można go posłuchać. Zatytułowany jest „Archetypes”, a poświęcony będzie analizie stereotypów, dotyczących kobiet. W pierwszym odcinku księżna Sussex rozmawia z Sereną Williams.

Meghan Markle i książę Harry, mimo zrzeczenia się części obowiązków i przywilejów właściwym członkom rodziny królewskiej, są aktywni społecznie. Jednym z dowodów takiego zaangażowania było wystąpienie Harryego na zgromadzeniu ONZ, natomiast Meghan dwa miesiące temu udzieliła wywiadu, w którym, wraz z Glorią Steinem, wypowiedziała się na temat zaostrzenia prawa do aborcji w USA. Teraz księżna Sussex zaprezentowała projekt, nad którym pracowała ponad 20 miesięcy – swój podcast „Archetypes”.

Firma Meghan i Harryego, Archewell Audio, miała podpisać umowę ze Spotify już w grudniu 2020, a efekty tej pracy można podziwiać dzisiaj. Założeniem „Archetypes”, pierwszej z serii podcastów księżnej Sussex, jest analiza i krytyka stereotypów, dotyczących kobiet. Podcast, jak mówiła księżna Sussex w zapowiedzi produkcji, ma być „poświęcony temu, w jaki sposób mówimy o kobietach: słowom, z którymi wychowujemy dziewczynki i o temu, jak media przedstawiają obraz kobiet”. I dodała: „Skąd pochodzą te stereotypy? I dlaczego ciągle pojawiają się i próbują definiować nasze życie?”.

Pierwszymi gośćmi księżnej są Serena Williams oraz profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley dr. Laura Cray, specjalistka do spraw płci w miejscu pracy, natomiast w przyszłym tygodniu Meghan rozmawiać będzie z Mariah Carey. W pierwszym odcinku, podczas wywiadu z legendarną tenisistką Markle poruszyła temat podwójnych standardów, jakie stają się doświadczeniem kobiety, uznawanych często przez społeczeństwo za „zbyt ambitne”. Rozmowa dotyczyła też nierównych oczekiwaniach względem kobiet i mężczyzn podczas zakładania rodziny, a także krytyki, która spotyka młode matki.

Meghan Markle, mówiąc o macierzyństwie, podzieliła się osobistym trudnym doświadczeniem: gdy wraz z księciem Harrym – który również pojawił się na chwilę w podcaście – podróżowała po RPA, w pokoju, w którym spał ich syn Archie, pojawił się ogień. Meghan w pierwszym odcinku „Archetypes” podziękowała niani dziecka, Lauren, za uratowanie jej syna przed pożarem.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij