Znaleziono 0 artykułów
16.09.2021

Książę Harry i Meghan Markle na liście najbardziej wpływowych osób magazynu „Time”

16.09.2021
Fot. Getty Images

Książę Harry i Meghan Markle pojawili się na okładce amerykańskiego magazynu „Time”. Trafili na listę 100. najbardziej wpływowych osób 2021 roku.

Magazyn „Time” co rok publikuje listę 100. najbardziej wpływowych osób. Lista podzielona jest na sześć kategorii: ikony, pionierzy, tytani, artyści, liderzy i innowatorzy. Meghan i Harry trafili do grona ikon.

Fot. Pari Dukovic dla magazynu Time

„W świecie, w którym każdy ma opinię o ludziach których nie zna, Książę i Księżna mają dla ludzi, których nie znają – empatię – pisze José Andrés, autor tekstu na temat Harry’ego i Meghan. – Poprzez media udzielają głosu tym, którzy go nie mają. Ryzykują, aby pomóc społecznościom w potrzebie”.

Oprócz pary na listę ikon trafili między innymi wokalistka Britney Spears, gwiazda muzyki country Dolly Parton, tenisistka Naomi Osaka oraz rodzeństwo aktywistów Muna i Mohammed el Kurd.

Na liście „Time100” znaleźli się również wokalistka Billie Eilish, reżyser filmu „Minari” Steven Yeun, raper Lil Nas X, aktorki Kate Winslet i Scarlett Johansson, przedsiębiorca Elon Musk,  a także Polka, prof. Lidia Morawska, która stoi na czele międzynarodowego Laboratorium Jakości Powietrza i Zdrowia (LAQH) i jest doradczynią Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Zuzanna Żelazny
Proszę czekać..
Zamknij