Znaleziono 0 artykułów
22.01.2024

Minimalistyczny biały płaszcz to szyk w czystej postaci. Będzie hitem zimy 2024

22.01.2024
Max Mara Resort 2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics)

Minimalistyczny biały płaszcz to szyk w czystej postaci i doskonała alternatywa dla czarnego klasyka. Tej zimy nie chcemy już nosić innego okrycia.

Klasyczny biały płaszcz będzie przebojem 2024 roku

(Fot. Getty Images)

Dlaczego biały elegancki płaszcz, czy to z paskiem, czy dwurzędowy, jest uważany za trend roku 2024? Według analizy danych z Google Trends liczba wyszukiwań hasła „długi biały płaszcz” w Wielkiej Brytanii wzrosła o 1331 proc. od 10 grudnia 2023 r. Powód? Księżna Kate pojawiła się w długim białym płaszczu z wełną od Chrisa Kerra na targach „Together at Christmas” w Londynie pod koniec ubiegłego roku. 

Eksperci brytyjskiej marki Karen Millen podają, że liczba wyszukiwań online eleganckich płaszczy damskich w białym kolorze wzrosła prawie 14-krotnie w ciągu tygodnia, przy 205-procentowym wzroście wyszukiwań w samych Stanach Zjednoczonych. 

Damski biały płaszcz: Elegancki element garderoby, który będzie w modzie dłużej niż jeden sezon

Jedno jest pewne: biały płaszcz wełniany jest popularną (i być może nawet bardziej ekscytującą) alternatywą dla czarnego klasyka i w tym sezonie triumfalnie powraca do mody. Jest elegancki i wszechstronny, nadaje lookowi świeżości i idealnie wpisuje się w minimalistyczny trend z lat 90., który w ostatnich miesiącach inspiruje coraz więcej miłośników mody. 

Dlaczego warto zainwestować w biały płaszcz?

1. Elegancja: Biały płaszcz wprost emanuje elegancją. Pośród zimowej palety granatu, czerni i szarości jest rodzajem modowego manifestu.

2. Wszechstronność: Neutralność bieli pozwala na harmonijne połączenie z różnymi kolorami i wzorami. Sprytnie dobrany długi płaszcz w białym kolorze jest podstawą dla niezliczonych eksperymentów stylizacyjnych. Zarówno w połączeniu z odważnymi barwnymi akcentami, jak i subtelnymi odcieniami – wszechstronność białego płaszcza pozwala na indywidualną interpretację zimowej mody.

3. Praktyczność: Biały płaszcz jest nie tylko atrakcyjny wizualnie. Jego długi krój, oprócz tego, że jest elegancki, dzięki ciepłym materiałom stanowi wygodny i stylowy wybór na chłodniejsze dni.  

4. Styl: Biel symbolizuje czystość, przejrzystość i minimalizm. Miłośnicy mody najczęściej prezentują biały płaszcz w eleganckich, jednobarwnych stylizacjach. 

Klasyczny biały płaszcz jest również hitem wybiegów – i słusznie 

Max Mara Resort 2024 / (Fot. Spotlight. Launchmetrics)

Również wybiegi dowodzą, że warto zainwestować w ten ponadczasowy element garderoby. W końcu elegancki płaszcz w białym kolorze zdominował niemal wszystkie ważne kolekcje na nadchodzące sezony. W swoim „Fashion Color Report” Instytut Pantone zawarł odcień Coconut Milk jako jeden z najmodniejszych kolorów na jesień-zimę 2023-2024. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.de

Miriam Nehring
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Minimalistyczny biały płaszcz to szyk w czystej postaci. Będzie hitem zimy 2024
Proszę czekać..
Zamknij