Znaleziono 0 artykułów
11.03.2023

Najpiękniejsze kostiumy Huberta de Givenchy, które nosiła Audrey Hepburn

11.03.2023
Sesja promująca film "Śniadanie u Tiffany'ego" (Fot. Getty Images)

W jego strojach czuję się sobą – mówiła Audrey Hepburn. Od „Sabriny” po „Śniadanie u Tiffany’ego” – gwiazdy nie byłoby bez kostiumów projektu Huberta de Givenchy. Przypominamy najpiękniejsze momenty filmowego romansu aktorki i kreatora mody.

W trakcie swojej hollywoodzkiej kariery Audrey Hepburn pracowała z tak różnymi reżyserami jak Billy Wilder i George Cukor oraz występowała u boku amantów – Williama Holdena, Marlona Brando i Rexa Harrisona. Niezmienna pozostawała jej miłość do Huberta de Givenchy. – W nich czuję się sobą. Givenchy to więcej niż projektant – to kreator osobowości – mówiła o jego projektach. Przypominamy najpiękniejsze momenty ekranowego romansu aktorki i jej ulubieńca.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

1/7 „Sabrina”, 1954 rok

Pierwszy filmowy flirt Hepburn z Hubertem de Givenchy. William Holden i Humphrey Bogart grają bogatych braci, Davida i Linusa Larrabee, zauroczonych Sabriną Fairchild, córką szofera.

2/7 „Zabawna buzia”, 1957 rok

Pod koniec lat 50. Hepburn zdobyła już Oscara i nagrodę Tony. W tym musicalu z 1957 roku Jo Stockton (Hepburn) zostaje modelką, gdy fotograf Dick Avery (uwaga: Fred Astaire gra postać opartą na fotografie mody Richardzie Avedonie) odkrywa ją w księgarni w Greenwich Village. Akcja toczy się w fikcyjnym magazynie mody.

3/7 „Miłość po południu”, 1957 rok

Klasyczna komedia romantyczna z Garym Cooperem i Hepburn w rolach głównych pokazuje kultowe zabytki Paryża, jak również kreacje Givenchy.

4/7 „Śniadanie u Tiffany’ego”, 1961 rok

Żadna rola Hepburn nie jest bardziej ikoniczna niż Holly Golightly w „Śniadaniu u Tiffany’ego”. Film oparty na powieści Trumana Capote o tym samym tytule jest uosobieniem hollywoodzkiego przepychu. Słynna sekwencja otwierająca film, nakręcona w Nowym Jorku na Piątej Alei, natychmiast wywołała obsesję na punkcie biżuterii Tiffany & Co., rogalików i czarnych sukienek bez ramiączek.

5/7 „Szarada”, 1963 rok

W filmie „Szarada” Regina Lampert próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa męża. Film został zapamiętany dzięki hitchcockowskiemu suspensowi.

6/7 „Paryż, kiedy wrze”, 1964 rok

Film „Paryż, kiedy wrze” oparty jest na znanej fabule komedii romantycznej – pisarz (William Holden), boryka się z brakiem weny, a inspiracją dla niego jest sekretarka (Hepburn), którą zatrudnia do napisania niedokończonego scenariusza. Na ekranie pojawiają się także Marlene Dietrich, Noël Coward i Mel Ferrer.

7/7 „Jak ukraść milion dolarów”, 1966 rok

W 1966 roku Hepburn, u boku Petera O’Toole’a, w filmie o kolekcjonerze sztuki, a zarazem fałszerzu. Czy może być lepszy pomysł na kryminał?

Timothy Harrison
Proszę czekać..
Zamknij