Znaleziono 0 artykułów
10.02.2021

Styl prawdziwych paryżanek

10.02.2021
Fot. Style Du Monde

Street style stał się integralną częścią przemysłu modowego, bo jest bliższy rzeczywistości, bardziej spontaniczny i demokratyczny. Dzięki niemu nieznane wcześniej osoby znalazły się na pierwszych stronach gazet. Prawdziwy styl paryżan pokazuje konto na Instagramie Parisiens in Paris.

Zamknij oczy, zapomnij o pandemii i przenieś się na paryski tydzień mody. Na dziedzińcu Grand Palais roi się od fotoreporterów. Powód tego zamieszania? Street style, czyli fotografowanie inspirujących osób. Niektóre it girls, które kiedyś walczyły o zaproszenia na pokazy, są teraz na topie. Czy może to oznaczać koniec spontanicznego street style’u? Popularność konta na Instagramie Parisiens in Paris temu przeczy.

Jak powstał profil?

Podczas tygodni mody widywałam dziewczyny doskonale ubrane od stóp do głów, w markowych ciuchach i z nienagannymi fryzurami. Z drugiej strony codziennie na ulicach Paryża, w metrze, w parkach spotykałem osoby, które inspirowały mnie o wiele bardziej. Chciałem pokazać ludzi, dla których moda niekoniecznie jest zawodem.

Jakie zdjęcia trafiają na profil?

Spontaniczne. Czasami zdjęcie jest zrobione i opublikowane w ciągu kilku sekund. To konto nie ma być zbyt dopracowane.

Czy moda uliczna inspiruje bardziej niż moda na wybiegach?

Moda uliczna ma coraz większy wpływ na tę na wybiegach. Gdy widzę nastolatków w butach Buffalo czy Dr. Martens, to mówię sobie, że to oni są przyszłością wybiegów. To ich powinniśmy obserwować i od nich się uczyć.

Przepis na dobry look?

Płaszcz oversize, dżinsy do kostek i botki – całkiem prosto. Bardzo rzadko robię zdjęcia kobietom w butach na wysokich obcasach, które wcale nie reprezentują młodej dziewczyny AD 2021.

W jakich dzielnicach najczęściej spotykasz inspirujące osoby?

Pierwsza, druga, szósta dzielnica, okolice Republique i Château d’Eau. Nie miałem jeszcze czasu, aby zapuścić się do wszystkich dzielnic, ale bardzo dużo osób wysyła mi zdjęcia z różnych rejonów.

Dlaczego zdecydowałeś się publikować zdjęcia anonimowo, nie wspominając o markach ani osobach?

Chodzi o styl, a nie o konkretnych ludzi i marki. Dobrze, by chociaż raz pokazać ludzi od tyłu: znana czy nieznana osoba, nieważne, twarzy i tak nie widać.

Dlaczego styl paryżan jest tak fascynujący?

Paryżanie ubierają się swobodnie, a to zawsze wygląda dobrze. Dziewczyna, która wybiera za dużą kurtkę, dżinsy vintage, martensy i naturalnie rozwiane włosy, wygląda, jakby bez wysiłku mogła podbić świat. To może zabrzmieć banalnie, ale robię zdjęcia średnio 5-6 osobom dziennie i wszystkie takie są, niezależnie od dzielnicy.

Jaki jest styl paryżan AD 2021?

Walczący. Widzę kobiety w ciężkich butach, za dużych płaszczach, dopasowanych dżinsach, gotowe na podbój ulic i świata. Z drugiej strony łączą one te rzeczy z kobiecymi dodatkami: beretem albo kolorową czapką.

Cztery najpopularniejsze trendy?

Kratka, conversy, martensy i białe dżinsy (nawet zimą).

Co dziś oznacza dobry styl?

Czuć się dobrze w tym, co mamy na sobie.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.fr.

Eugénie Trochu, tłum. Kasia Mioduska
Proszę czekać..
Zamknij