Znaleziono 0 artykułów
31.03.2022

Dreamland Syndicate otworzy sklep w Warszawie

31.03.2022
(Fot. Grześ Czaplicki)

Marka odzieżowa i niezależny label muzyczny Dreamland Syndicate otworzy swój pierwszy sklep w Warszawie. W nowo powstałym miejscu przy ul. Nowy Świat 41a (wejście od ul. Tuwima) będzie można kupić t-shirty, oversize’owe bluzy, czapki z daszkiem, a także garnitury, akcesoria i biżuterię. Poza ubraniami znajdziemy tam selekcję książek, kasety oraz płyty winylowe.

Dreamland Syndicate to marka założona przez dwójkę przyjaciół, Pawła Eibela i Michała Kozłowskiego. Ich pierwsza kolekcja koszulek, wypuszczona w 2016 roku, nie nawiązywała bezpośrednio do mody, a do kultury post-punku i świata skateboardingu. W kolejnych projektach marka czerpie inspiracje z kontrkultury – protestów, oddolnych organizacji i działania kolektywnego. Tworzy stylistykę „w charakterze mixtape’u, która wdziera się do mainstreamu” jak opisują ją sami twórcy.

(Fot. Grześ Czaplicki)
(Fot. Grześ Czaplicki)

Po współpracy z Comme des Garçons, Dover Street Market, Doublet czy magazynem Worms, Dreamland Syndicate zdecydował się na otwarcie własnego i niezależnego sklepu. – Chcieliśmy ożywić podupadłe miejsce w centrum miasta. Stworzyć przestrzeń zgodną z charakterem Warszawy – mówią założyciele marki.

(Fot. Grześ Czaplicki)

W lokalu zlokalizowanym przy ulicy Nowy Świat 41a dostępne będą zarówno ubrania marki, jak i płyty, książki oraz produkty związane z modą, kontrkulturą i najciekawszymi miastami. Dreamland Syndicate stworzy miejsce nie tylko dla ludzi zainteresowanych kontrkulturą, ale również alternatywę dla concept storeó’w, butików ze streetwearem, czy miejsc polegających na zasadzie „kup i wyjdź”. Sklep będzie wolną przestrzenią, gdzie każdy jest mile widziany.

Oficjalne otwarcie lokalu odbędzie się 1 kwietnia. Będzie to pierwsze wydarzenie z serii, które mają regularnie odbywać się w placówce Dreamland Syndicate.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij