Znaleziono 0 artykułów
16.03.2023

Gwyneth Paltrow krytykowana za swoją dietę

16.03.2023
Gwyneth Paltrow krytykowana za swoją dietę (Fot. Getty Images)

Kawa na śniadanie, bulion na lunch, a poza tym dużo warzyw – to elementy diety Gwyneth Paltrow. Aktorka opowiedziała o tym, jak się odżywia w podcaście „The Art of Being Well",  a jej wypowiedzi spotkały się z ostrą krytyką.

„Rano wybieram rzeczy, które nie podwyższają poziomu cukru we krwi, więc piję kawę, ale na lunch naprawdę uwielbiam zjeść zupę” – powiedziała Gwyneth Paltrow w podcaście „The Art of Being Well". Aktorce, twórczyni kontrowersyjnej platformy Goop kolejny raz zarzuca się promowanie zaburzeń odżywiania.

„The Art of Being Well” został stworzony i jest prowadzony przez doktora Willa Colea, amerykańskiego specjalisty, zajmującego się medycyną funkcjonalną, autora książek. Gościnią odcinka, opublikowanego 13 marca 2023 roku, była Gwyneth Paltrow, która opowiedziała o swoim codziennym odżywianiu, o tym, jak wyglądają jej typowe posiłki.

Mówiąc o swojej ulubionej zupie, wyjaśniła: „W ostatnim czasie najczęściej wybieram bulion z kości”. I dodała: „Staram się uprawiać sport przez godzinę, więc albo idę na spacer, albo wybieram pilates, albo ćwiczę z Tracy Anderson. (…) Potem na obiad staram się coś zjeść, zgodnie z dietą paleo. Wybieram więc dużo warzyw. To dla mnie naprawdę ważne, aby dbać detoks”.

Dieta aktorki wywołała poruszenie w internecie, na TikToku zaczęły powstawać filmiki, krytykujące działania Paltrow i zarzucające jej promowanie zaburzeń odżywiania. „Bulion z kości to nie zupa” – napisała jedna z użytkowniczek platformy. „Czy głodzenie się jest zdrowe?” – zapytała inna. Na rozmowę aktorki zaczęli odpowiadać także dietetycy, zaalarmowani niską kalorycznością posiłków gwiazdy. Jedną z nich jest Lauren Cadillac, znana na Tiktoku jako @feelgooddietitian. „To nie jest wystarczająca ilość jedzenia, zwłaszcza dla kogoś, kto ma ponad 170 cm wzrostu. Proszę, przestańcie słuchać rad celebrytów w sprawie waszego zdrowia” – napisała.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij