Znaleziono 0 artykułów
22.09.2022

Historia jednego zdjęcia: Katie Holmes i Victoria Beckham w 2006 roku

22.09.2022
(Fot. Getty Images)

W Hollywood ani przyjaźnie, ani romanse nie trwają wiecznie. W latach 2000. Katie Holmes – wówczas żona Toma Cruise’a – i Victoria Beckham – mieszkająca w Los Angeles, gdy David grał w tamtejszej drużynie piłkarskiej – były nierozłączne. Dziś nie utrzymują ze sobą kontaktu. 

W czasie związku z Tomem Cruise’em zaaranżowanym przez scjentologów, starszy o kilkanaście lat gwiazdor decydował o życiu Katie Holmes. Wybierał jej role, ubrania i znajomych. Tom i Katie zaczęli spotykać się w 2005 roku – ona była naiwną dwudziestolatką, świeżo po sukcesie „Jeziora marzeń”, on jednym z najpotężniejszych graczy Hollywood, którego reputacja ucierpiała przez rozwód z Nicole Kidman. Potrzebował „świeżej krwi” – młodej żony, która ociepli jego wizerunek, odwracając uwagę od powiązań z sektą. Dla Holmes randka z idolem była spełnieniem marzeń – w końcu w jej dziewczęcym pokoju wisiał plakat z uśmiechniętym od ucha do ucha Maverickiem z „Top Gun”. 

Kilka miesięcy po pierwszym spotkaniu para ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Suri przyszła na świat w kwietniu 2006 roku. Jesienią młodzi rodzice wzięli ślub na zamku Odescalchi we Włoszech. Na liście gości znaleźli się Victoria Beckham, Jennifer Lopez i John Travolta. Była Spicetka przyjaźniła się wtedy zresztą z J.Lo. Na prośbę Cruise’a, kumpla Davida, wzięła pod skrzydła nieopierzoną Katie. Miała z niej uczynić ikonę stylu. Nowe najlepsze przyjaciółki zaczęły pokazywać się na salonach – a to na paryskim pokazie Chanel, a to na przyjęciu z power couple Willem i Jadą Smithami. Jeszcze przed ślubem z Tomem Katie i Victorię widziano na zakupach w Paryżu. Sfotografowano je przy wejściu do Ritza. Posh pokazała się w charakterystycznej czerni. W tamtej epoce chętnie rozjaśniała włosy, na powiekach nosiła ciężki smoky eye, a jej skóra była niemal pomarańczowa od samoopalacza. Holmes zdawała się naśladować starszą koleżankę – wybrała podobny odcień pomadki, postarzający dwudziestolatkę o co najmniej kilka lat, ciemny makijaż oczu, brzoskwiniowy róż. Broni się jej biały garnitur, który mogłaby założyć także dzisiaj. Może wbrew obawom Toma, Katie nie potrzebowała wsparcia przyjaciółki-stylistki? 

Przez kilka lat Beckham i Holmes były niemal tak nierozłączne jak Tom i Kat. Katie widywano na trybunach podczas meczy drużyny Davida, Los Angeles Galaxy. Podobno z czasem młodsza koleżanka stała się zbyt zaborcza, obrażając się na Victorię za spotkania z nowymi koleżankami, Evą Longorią, matką chrzestną jej córki Harper i Kate Beckinsale. Odkąd Victoria założyła własną markę, coraz mniej bywała w Ameryce. Koniec kontraktu Davida zbiegł się w czasie z rozwodem Katie z Tomem. Victoria miała stanąć po stronie Holmes, ale przyjaciółki przestały pojawiać się razem publicznie.

W 2012 roku Katie wniosła pozew o rozwód – mówi się, że w zamian za opiekę nad córką Suri, obiecała nigdy nie wypowiadać się publicznie o scjentologii. Nauczona doświadczeniem Nicole Kidman, której kontakt z dziećmi, Isabellą i Connorem, został ograniczony po rozstaniu z Cruisem, Holmes postanowiła wychować córkę samodzielnie. Dziś Suri jest nastolatką, którą właściwie nie widuje ojca, a z matką łączy ją głęboka więź. Holmes od lat próbuje sobie ułożyć życie na nowo – związała się z Jamiem Foxxem, a po rozstaniu z aktorem widywano ją z szefem kuchni Emilio Vitolo. Teraz pokazuje się z Bobbym Wootenem III. Po czterdziestce Holmes odnalazła siebie – swoim stylem inspiruje kobiety na całym świecie, występuje w filmach tylko wtedy, gdy ma na to ochotę, próbuje sił po drugiej stronie kamery. Na premierę czeka jej „Rare Objects” na podstawie powieści Kathleen Tessaro. Film opowie o oswajaniu traum z przeszłości. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij