Znaleziono 0 artykułów
26.11.2022

Daniel Craig i Rachel Weisz: Niczego o nas nie wiecie

26.11.2022
Daniel Craig i Rachel Weisz na rozdaniu Złotych Globów w 2013 roku (Fot. Steve Granitz / Getty Images)

Kiedy brali ślub, nie chcieli dzielić się tym przeżyciem z mediami. „Sekret to sekret, prawda?” – mówił Daniel Craig. Gdy Rachel Weisz była w ciąży, powiedziała tylko w jednym z wywiadów: „Niedługo i tak będzie widać”. Długo się przyjaźnili, zanim wzięli ślub po wspólnej pracy na planie filmowym. Są razem od kilkunastu lat i należą do najbardziej dyskretnych aktorskich par.

„Dom snów” z 2011 roku to nie jest dobry film – ani krytycy, ani widzowie nie mają co do tego wątpliwości. Obecnie jego ocena w bazie filmowej imdb.com wynosi 6 na 10. Produkcję recenzenci zmiażdżyli od razu po premierze, jednak nie można jej odmówić jednego – chemii między głównymi bohaterami. Daniel Craig i Rachel Weisz, grający Willa i Libby Atentonów, doskonale oddali na ekranie miłość, bliskość i czułość łączące ekranową parę, ale także ich samych, jak okazało się niedługo później.

Poznali się niespełna dwie dekady wcześniej, gdy oboje dopiero zaczynali aktorskie kariery. Ich drogi często przecinały się na londyńskich scenach teatralnych. W 1994 roku wystąpili razem w sztuce „Les Grandes Horizontales” na deskach Królewskiego Teatru Narodowego. Grali w odważnych rozbieranych scenach, ale ponieważ żadne z nich nie było jeszcze wtedy sławne, nie zrobiono wokół tego sensacji.

„Nie, to zdecydowanie nie była miłość od pierwszego wejrzenia” – komentowała ze śmiechem Weisz w rozmowie z magazynem „Marie Claire”. „Przyjaźniliśmy się z Danielem przez długie lata”. Ta przyjaźń trwała również wtedy, gdy oboje byli w poważnych związkach. W 1992 roku Craig poślubił szkocką aktorkę Fionę Loudon, z którą ma córkę, trzydziestoletnią dziś Ellę Loudon. Rozstali się dwa lata po ślubie. Wkrótce potem Daniel związał się na kilka lat z Heike Makatsch, niemiecką aktorką znaną między innymi z „To właśnie miłość”. Mniej więcej w tym samym czasie Rachel Weisz spotykała się z producentem Dominikiem Anciano, zaś w 1999 roku związała się z Samem Mendesem, który właśnie wtedy odnosił największe sukcesy jako reżyser filmowy i odebrał Oscara za „American Beauty”. Kilka lat później wyreżyserował „Skyfall”, a potem „Spectre” z Danielem Craigiem w roli Jamesa Bonda.

Daniel Craig i Rachel Weisz w 2015 roku (Fot. Mark Robert Milan / Getty Images)

Niedługo po rozstaniu z Mendesem Weisz zakochała się z wzajemnością w wizjonerze współczesnego kina Darrenie Aronofskym. Aktorka, choć wcześniej deklarowała w wywiadach, że małżeństwo nigdy nie było jej marzeniem, przyjęła oświadczyny reżysera. W 2006 roku na świat przyszedł ich syn Henry.

W połowie nowego millenium zaręczył się też Daniel Craig. Po krótkich intensywnych romansach, między innymi z Sienną Miller i Kate Moss, zapragnął ustatkować się u boku producentki filmowej Satsuki Mitchell.

Rachel Weisz i Daniel Craig: Od początku daleko od mediów

Gdy więc pod koniec 2010 roku Rachel Weisz i Daniel Craig podali sobie dłonie, rozpoczynając zdjęcia do „Domu snów” Jima Sheridana, oboje byli w poważnych związkach. Zdjęcia kręcono w USA i Kanadzie, więc aktorzy na czas pracy opuścili Londyn. Podobno spędzali razem większość czasu, a napięcie, jakie wytwarzało się między nimi, rosło wraz z każdym dublem. Plotki o tym, że tym razem łączy ich więcej niż przyjaźń, pojawiły się jeszcze przed zakończeniem zdjęć.

Weisz i Aronofsky rozstali się po prawie dziesięciu latach związku. Jednak i ona, i Craig na każdą sugestię dziennikarzy, dotyczącą ich rzekomego związku, przecząco kręcili głowami. Krążące pogłoski były krępujące zwłaszcza dla Daniela, który był przecież wciąż zaręczony z Mitchell. Podobno ostatecznie rozstał się z nią w stylu niegodnym brytyjskiego dżentelmena. Tabloidy donosiły, że była narzeczona aktora tuż po zakończeniu ich związku w akcie zemsty wyczyściła jego kartę kredytową.

Szybko okazało się, że Rachel Weisz i Daniel Craig nie tylko są parą, lecz także postanowili się pobrać. I to niemal natychmiast. „Na planie widać było, że idealnie się dogadują, ale grali przecież małżeństwo” – komentowała ich koleżanka z planu „Domu snów” Rachel Fox. „Nie dostrzegłam, żeby coś więcej się między nimi działo. Naprawdę dobrze się ukrywali!”.

Daniel Craig i Rachel Weisz w 2015 roku na premierze Spectre (Fot. WPA Pool / Getty Images)

O tym, że coś się jednak działo, wszyscy dowiedzieli się kilka miesięcy później, gdy do mediów trafiły informacje o ślubie pary aktorskiej. Ceremonia zaplanowana została w sposób kameralny – poza parą młodą obecna była jedynie dwójka ich najbliższych przyjaciół oraz dzieci z poprzednich związków – Ella i Henry. „Tak” Weisz i Craig powiedzieli sobie 22 czerwca 2011 roku w Nowym Jorku, sześć miesięcy po tym, kiedy ich losy ponownie się ze sobą związały.

We wrześniu 2011 roku do kin wszedł wyjątkowo źle oceniany przez krytyków „Dom snów”. Nie zwrócił się nawet budżet produkcji. Ale Weisz i Craig przede wszystkim byli zakochani i szczęśliwi, nie liczyło się powodzenie ich wspólnego filmu. Cztery lata później Daniel powiedział magazynowi „GQ”, że od początku chcieli zachować z dala od mediów swój związek, a później małżeństwo. „Bardzo nam zależało, by ślub odbył się w sekrecie. Za to, że tak się faktycznie stało, jesteśmy wdzięczni wielu osobom” – dodał. „Nie chcieliśmy, by ktoś nam ten sekret spier***ił. Bo sekret to sekret, prawda?”.

Rachel Weisz: Jestem szczęśliwa jako mężatka, naprawdę bardzo, bardzo

Craig i Weisz zamieszkali razem w domu w Londynie. Po raz pierwszy wystąpili razem publicznie jako małżeństwo w styczniu 2012 roku, podczas hiszpańskiej premiery „Dziewczyny z tatuażem” z udziałem aktora. Rachel towarzyszyła Danielowi na czerwonym dywanie, ubrana w dopasowaną małą czarną, podkreślającą jej sylwetkę. Craig obejmował żonę w talii i wyjątkowo nie unikał fotoreporterów. Również ona uśmiechała się promiennie, a na jej palcu serdecznym błyszczała obrączka. „Noszę ją z dumą” – powiedziała dziennikarzowi „The Evening Standard”.

Rok później w rozmowie z brytyjskim „The Sun” zdradziła, jak wygląda jej codzienność u boku agenta 007. „Ani ja nie opowiadam mu o mojej pracy, ani on mnie o swojej. Dwoje aktorów gadających bez przerwy o grze – nie do pomyślenia!” – śmiała się gwiazda. „Jest coś gorszego dla związku niż rozmawianie o pracy? Nie sądzę”. Za to dzielili się informacjami o tym, że chętnie oglądają razem filmy i seriale, chodzą do teatru, wspólnie gotują. „Daniel jest naprawdę świetnym kucharzem” – powiedziała Weisz.

Daniel Craig i Rachel Weisz w 2015 roku (Fot. Jason LaVeris / Getty Images)

W ciągu trwającego już ponad dekadę związku Daniel Craig i Rachel Weisz niewiele mówili w mediach o swoim związku. „Po prostu ani ja, ani mój mąż nie jesteśmy dobrzy w publicznych zwierzeniach” – żartowała aktorka. „Naprawdę, kompletnie nam to nie idzie”. Zdarzało się jednak, że któreś z nich mówiło dziennikarzom coś trochę osobistego. Podczas rozmowy z „The New York Times” w 2018 roku Weisz zdradziła: „Jestem szczęśliwa jako mężatka, naprawdę bardzo, bardzo. Kocham być panią Craig. Mam nazwisko męża we wszystkich dokumentach, łącznie z paszportem”.

A przede wszystkim w tym samym wywiadzie potwierdziła, że jest w ciąży. „Wkrótce już i tak będzie widać. Jesteśmy z Danielem przeszczęśliwi”. Ich córka przyszła na świat we wrześniu 2018 roku. „Więcej dzieci nie będzie” – skwitowała 48-letnia aktorka trzy miesiące później w rozmowie z „The Mirror”. Słynące z dyskrecji małżeństwo nie zgodziło się na rodzinną sesję, nie ujawniło też do dziś, jakie imię dostała dziewczynka. „Rozpowiadanie o naszym związku byłoby jak zdrada” – tłumaczyła Weisz. „Mój mąż jest zbyt sławny. Trzeba chronić małżeństwo. Gdy jesteś nastolatką, mówisz swoim przyjaciółkom absolutnie wszystko. Gdy dorastasz, wychodzisz za mąż i zakładasz rodzinę, zamykasz drzwi. I po prostu przeżywasz swoje życie”.

Ponieważ Rachel Weisz i Daniel Craig pojawiają się razem na czerwonym dywanie niezwykle rzadko, media regularnie piszą o kryzysie w ich związku. Rozstanie pary wieszczono już kilka lat po ślubie, ale czułe gesty, jakimi obdarzali się podczas premiery „Spectre” w Londynie w 2015 roku, rozwiały wątpliwości. Niemal cały czas trzymali się za ręce, Craig często całował elegancką żonę, a ona obejmowała go w pasie. Później pozowali razem do zdjęć dopiero wiosną 2018 roku, gdy aktorka była już w ciąży. Właściwie tylko tyle było oficjalnych wyjść Craigów. Fotoreporterom jedynie czasem udaje się zrobić im zdjęcie za kulisami jakiegoś wydarzenia.

Niedawno, podczas gali zamknięcia festiwalu filmowego w Londynie, miała premierę produkcja z udziałem aktora „Glass Onion: Film z serii Na noże”. Na czerwonym dywanie Danielowi towarzyszyła nie małżonka, ale dorosła już córka Ella. Rachel Weisz można zobaczyć tylko na jednej fotografii, zrobionej na długo po części oficjalnej. Czy z tego faktu media też będą wyciągać wnioski?

Natalia Hołownia
Proszę czekać..
Zamknij