Znaleziono 0 artykułów
03.11.2021

Horoskop na listopadowy nów 2021

03.11.2021
(Il. Tomasz Opaliński)

Nów w Skorpionie, przedostatni Nów 2021 roku, okaże się doskonałym momentem, by wybudzić uśpione aspekty własnej psyche. Czy jesteście gotowi na gwałtowny zwrot akcji, kiedy porwie was nurt płynący wreszcie we właściwym kierunku?

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Czas odpowiedzi 

Karty: Giermek Monet, 5 Monet, Król Mieczy

Spoglądasz na swoją sytuację pełen nadziei. Giermek Monet podpowiada, że niezależnie od obrotu spraw pozostajesz otwarty na pomyślne rozwiązania, nawet te zbaczające z planowanego kursu. Stabilnie pogodny nastrój Giermka burzy jednak 5 Monet, karta momentu kryzysowego, braku, a tym samym wymuszonej deklaracji. Król Mieczy, jak na filozofa przystało, nie boi się wiwisekcji trudnych tematów. Czas odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące materiału, z którego budujesz zależności. Może to być strach – przed utratą bliskości lub trudami materialnymi, wiara – w miłość albo lepsze jutro, kreatywność, wściekłość i tak dalej. Ważne, by uznać wagę momentu i pozostać na wskroś szczerym.

Przyjmij patronat: Anny Wintour, urodzonej pod znakiem Skorpiona z Księżycem w Baranie. Wspólnym mianownikiem wszystkich gawęd o tej niepospolitej damie jest swoboda, z jaką trzyma werbalne cugle podczas wyrażania sądów, czego może dokonać wyłącznie dzięki bezwzględnie jasno ustalonym priorytetom. Pomedytuj nad dystansem między świadomością a przesłaniem.

Byk: Równość to równość

Karty: Król Monet, 3 Monet, Głupiec

„Niekiedy chwila postoju skraca czas sięgania do celu” – powiadają trenerzy motywacyjni. Spójrz przez pryzmat tej myśli na otaczające cię grono współpracowników, partnerów w życiu, zabawie i miłości. Król Monet pozycjonuje cię nader wysoko w ich oczach, ale 3 Monet zachęca do zstąpienia z piedestału i zakasania rękawów, choćby dla przykładu. Jeśli zaś jesteś specjalistą od dawania dobrego przykładu, zstąp z wyżyn w roli tego, który pozwala innym się wykazać. Równość to równość. Głupiec jest wspaniałą, wszechstronną kartą, która mówi o zdolności do wiecznego resetowania ustawień, duchowej fontannie młodości, która raz uruchomiona, pozwala nam popełniać błędy, bez ulegania duchowej erozji. Ta molekuła niezniszczalnej niewinności, w którą jesteś wyposażony, to szansa dla ciebie i każdego, komu jej udzielisz.

Przyjmij patronat: Juliette Gordon Low, urodzonej pod znakiem Skorpiona, z Księżycem w Byku. W przypływie siostrzeńskiego zapału, z wiarą w konieczność rozwijania dziewczęcej solidarności zapoczątkowała amerykański ruch skautek.

Bliźnięta: Refleksja nad codziennością

Karty: 6 Mieczy, 2 Monet, Świat

Ostatnie dwa miesiące roku to kontrowersyjny temat. Sztuką jest nie ulec presji krańca kalendarza, tym bardziej, iż noc coraz ciemniejsza, wiatr coraz dotkliwszy, a drzewa prawie gołe. W takich okolicznościach nieraz popadamy w umajony nostalgią tryb autopilota, ufając, że zmierzamy w dobrym kierunku. 6 Mieczy rozlicza cię z obowiązkowości, sugerując pozytywny, choć nie ekstatyczny wynik. Raczej refleksję nad powolnym tempem, w którym sukcesywnie wykonywane, małe ruchy prowadzą do naszej ewolucji. 2 Monet każe spojrzeć na powszedniość w bardziej słonecznych barwach i przyznać sobie samemu order uśmiechu za umiejętność dokonywania właściwych wyborów i odnajdywania równowagi między przyziemną powinnością a psotami. Świat – najszczęśliwsza karta w talii, trzyma za ciebie kciuki. Masz w sobie wszystko, co potrzebne, by przywrócić polot codzienności i rozgonić ołowiane chmury listopadowego znużenia. Twoje poniedziałki są doskonałe, twoje soboty też, a ty dałeś z siebie wszystko, wedle swoich możliwości.

Przyjmij patronat: Tildy Swinton. Jako Skorpion z Księżycem w Bliźniętach łączy magnetyczną głębię z czarem powierzchowności, w efekcie służyć może za ekscentryczny kierunkowskaz wiodący ku drodze między ścieżkami surowej dyscypliny i czczej krotochwili.

Rak: Sprawy fundamentalne

Karty: Papież, Sprawiedliwość, Cesarz

Powyższy triumwirat silnych, tarotowych osobowości ma za zadanie zwrócić lwią część twojej uwagi ku sprawom rodowym. Pozostaw sobie mały bufor bezpieczeństwa, odskocznię w dowolnej formie, ale resztę czasu i zaangażowania poświęć miejscu, z którego pochodzisz. Nieczęsto zdarza się, że wszystkie karty w rozkładzie mają najwyższą wagę, a jednak! Dostąpiłeś tego zaszczytu, nie zmarnuj okazji. Papież to korzenie – stróż tradycji, z którymi nie warto dyskutować. Sprawiedliwość czasem symbolizuje postać matki lub opiekunki podobnego rodzaju, ale w swojej naturze mówi o wyrównywaniu rachunków tak, by historia mogła zostać domknięta. Cesarz jest figurą ojcowską albo siłą spajającą wewnętrzne struktury. Nów to dla ciebie decydujący moment, w którym ustalany jest podział wpływów, udział w kształtowaniu obecnej sytuacji, ale też czas na okazanie wdzięczności i rozliczenie grzechów. Kiedy zrzucisz ten kamień z serca, zyskasz zdolność cieszenia się życiem na zupełnie nowe sposoby.

Przyjmij patronat: Zahy Hadid, słynnej architektki, urodzonej ze Słońcem w Skorpionie i Księżycem w Raku. Kto inny jak nie autorka monumentalnych budowli może roztoczyć opiekę nad twoją domową sprawą? Wybierz spośród jej projektów budynek mocy.

Lew: Miliard w rozumie

Karta: Rycerz Mieczy, As Mieczy, Księżyc

Stawiaj na umysł, czas sentymentów jeszcze nie nadszedł. Rycerz Mieczy, wzmocniony Asem Mieczy, zdaje się pędzić z niepohamowanym impetem ku rozwiązaniom opartym na czystej logice, niezaangażowanej emocjonalnie sprawiedliwości i ku rozwiązaniom ostatecznym. Może to sugerować zadry kończące się w sądzie lub konieczność zadbania o rodzinne sprawy formalne. Jest jednak szansa, że sedno tkwi w jasności osądu, któremu teraz masz prawo ufać bezgranicznie. Księżyc wprowadza dla równowagi szczyptę szaleństwa, która – odpowiednio wykorzystana – może zabarwić twoje poglądy rysem geniuszu, a zaniedbaną i puszczoną samopas – powieść na manowce. Najważniejsze to trzymać nerwy na wodzy, stronić od awantur i dbać o komfortowy azyl, z którego pieleszy łatwiej wygłaszać diatryby.

Przyjmij patronat: Christiny Tosi, solarnego Skorpiona z Księżycem w Lwie. Jej kulinarny geniusz opiera się na kombinacji rzetelnej wiedzy i dzikiego przypadku z dekonstrukcją nostalgii. Przyrządź smakołyk według jej przepisu.

Panna: Twoja lepsza strona

Karty: Pustelnik, 3 Pucharów, Giermek Mieczy

Pustelnik jest kartą tradycyjnie łączoną ze znakiem Panny, nie mam więc wątpliwości, że chodzi o nadmiarową zgodność z archetypem. Wpadasz ostatnio w koleiny, które na pozór zdają się ekspresją twojej natury, w rzeczywistości są formą uniku przed udziałem w barwnej ambiwalencji kontaktów międzyludzkich i ich owoców. 3 Pucharów to twoja Nemezis, najsympatyczniejsza z możliwych karta symbolizująca ni mniej, ni więcej jak czczą radość dzieloną z grupą. Powiem więcej – może to być grupa osób nieszczególnie bliskich, ale znających cię tylko z najlżejszej strony, dzięki którym możesz przypomnieć sobie o tej stronie istnienia. Niech żyją dalsi znajomi! Giermek Mieczy to twoja tajna broń towarzyska, dryg do dialogu, inteligencja, repozytorium ciekawostek. Do boju!

Przyjmij patronat: Vanessy Mae urodzonej pod znakiem Skorpiona z Księżycem w Pannie. Jako dziecko grywała Beethovena w filharmoniach, jako dorosła zabawiała tłumy laików popisami na elektrycznych skrzypcach, w wolnych chwilach reprezentując Tajlandię w narciarstwie zjazdowym. Może jest szaloną geniuszką, a może zwyczajnie lubi sprawiać obcym ludziom przyjemność.

Waga: Bling

Karty: As Monet, Król Buław, 5 Pucharów

Wszystko chwilowo kręci się naokoło bogactwa. Czy to w formie inwestycji, marzeń, czy lokaty kapitału w dziełach sztuki. As Monet, jak nazwa wskazuje, symbolizuje majątek i wszystkie zawarte w nim promesy. Król Buław w niektórych tradycjach łączony jest ze szczęściem w finansach, głównie przez asocjację ze znakiem Strzelca i Jowiszem, planetą rozsiewającą uśmiechy losu. Najczęściej jednak pojawia się jako szkic pełnej zaangażowania postawy, którą można rozumieć jako wzór do naśladowania. 5 Pucharów, dla kontrastu, mówi o przykrym obowiązku rezygnacji z niektórych obietnic. Musisz odnaleźć źródło swojego entuzjazmu i bezkompromisowo podążyć tam, gdzie niesie cię nurt. Zdecyduj, co jest najistotniejsze w całym zagadnieniu dobrobytu, jego braku, jego czaru. Bez tego łatwo możesz zmarnować zasoby na mechaniczny konsumpcjonizm albo przegapić liczne szanse.

Przyjmij patronat: Marii Antoniny, Skorpiona z Księżycem w Wadze. 200 lat temu ktoś puścił plotkę stawiającą królową w niekorzystnym świetle, niech spadnie na to zasłona milczenia. Uzbroiwszy się w empatię, zbadaj jej losy. Możesz zjeść przy tym ciastko, ale możesz też pajdę chleba. Wybór należy do ciebie.

Skorpion: Rydwany Ognia

Karty: Moc, Rycerz Mieczy, Rydwan

Niech strzelają korki od szampanów, oto Nów twojego imienia. Ludy naszej części świata rzadko świętują tę okazję, może coś wspólnego z tym ma pogoda. Nie martw się, nasze dusze wiwatują, a przychylność kosmosu masz gwarantowaną. Dziś masz okazję zaprojektować siebie od nowa, by za pół roku móc podziwiać gotowy, dopracowany produkt. Moc daje ci samokontrolę w harmonii z pasją, ułatwiając komunikację na linii ciało–umysł. Rydwan to impet i animusz niezwiązany z zewnętrznym poklaskiem. Rycerz Mieczy wciska się tu klinem jako źródło wewnętrznego konfliktu, najprawdopodobniej w formie zinternalizowanego głosu krytyka. Jest ostatnią głową smoka, którą musisz ściąć, by dostać się do skarbca. Podpowiedź życzliwego: istnieje sposób, by obejść się bez przelewu krwi. Słyszałam, że starczy porozmawiać, można po łebkach. Nie poświęcaj temu starciu zbyt wiele uwagi. Moc w fuzji z Rydwanem nie lubią czekać.

Przyjmij patronat: Björk, potrójnej Skorpionicy ze Słońcem, Księżycem i Ascendentem w znaku. Jest swoim własnym dziełem sztuki, znajdź klucz do jej metody.

Strzelec: Generalny remont zamków na piasku

Karty: Król Monet, 8 Monet, 6 Buław

Kładziesz fundamenty pod wersję siebie 2.0. Zanim nadejdzie Nów w Strzelcu, musisz dokonać ostatnich aktualizacji systemu na płaszczyźnie duchowej, co oczywiście powinno nastąpić teraz. Król Monet świadczy o umiejętności zaprzęgnięcia zdrowego, pragmatycznego rozumowania wedle potrzeby, gdy romantyzm grozi przerostem. Stabilny i niewzruszony, jest doskonałym punktem wyjścia, by przetestować ekstrawertyczną 6 Buław. 8 Monet jawi się jako ostrzeżenie przed zbyt głębokim schodzeniem w głąb siebie, które mogłoby grozić popadnięciem w indolencję. 6 Buław jest twoim prawdziwym atutem, ustaw więc azymut na popularność i widoczność, oczekuj uznania, daj się lubić. Być może nic z tego nie wypali, pamiętaj jednak, że to ledwie próba, możesz pozwolić sobie tak na potknięcia, jak na szalone eksperymenty. Zamiast skupiać się na naprawianiu usterek, zadbaj o zalety.

Przyjmij patronat: malarki Lee Krasner, przedstawicielki ekspresjonizmu abstrakcyjnego, urodzonej pod znakiem Skorpiona z Księżycem w Strzelcu. Zainteresuj się jej twórczością, a najlepiej skopiuj dowolny jej obraz w dowolnej technice, poza tą zastosowaną w oryginale. 

Koziorożec:  Jesieniarska dyspensa

Karty: Słońce, 8 Mieczy, Pustelnik

Obowiązki względem społeczności, z którą się utożsamiamy, to z jednej strony nasze paliwo, z drugiej kozi róg, w który sami z chęcią się zapędzamy. Dlatego Matka Natura stworzyła jesień, najdoskonalsze alibi. Karta Słońce mówi o szlachetnej prostocie ducha, której atrybutem jest radość życia i witalność, 8 Mieczy wprost przeciwnie – o przeroście wyobraźni (czasem nadmiarze informacji) doprowadzającym do emocjonalnego paraliżu. Być może źródło twoich sił kreatywnych i towarzyskich jest na wyczerpaniu, wbrew temu, co o sobie wiesz, lub pod osłoną tego, co o sobie wiesz. Zdecydowanie warto podjąć ryzyko zbadania tematu wypalenia, zanim do niego dojdzie. Pustelnik zachęca, by wycofać się w cień, skonsolidować rozproszoną uwagę i skierować ją ku sobie. Latarnia niesiona przez Pustelnika na ilustracji jest symbolem świadomości wewnętrznej prawdy, w tym przyświecających ci moralnych pryncypiów, zyskana dzięki podsumowaniu jakiegoś etapu. Skorzystaj z podsuwanej ci pod nos wymówki.

Przyjmij patronat: słynnej francuskiej żeglarki Florence Arthaud, solarnego Skorpiona z Księżycem w Koziorożcu, jedynej kobiety, która wygrała samotne regaty przez Atlantyk.

Wodnik: Jestem, jaki jestem

Karty: As Buław, Papieżyca, 5 Monet

Nadchodzący czas będzie dla ciebie okazją, by wysublimować swoje zawodowe ambicje. As Buław to esencja ognia, czyli pożądliwości, porywczości, sił kreatywnych i pragnienia, by zaistnieć. Bardzo asertywny, zahaczający o agresję, świadczy o niesamowitym potencjale i jeszcze bardziej niesamowitej popędliwości, gdy w grę wchodzi kariera. Czy jesteś z tych, co strzelają pomysłami jak konfetti, czy z tych, którzy płoną, by porwać za sobą ludzi, czy – jeszcze inaczej – kalkulujesz na zimno, ale z gorących pobudek? Wycisz się na moment i zwróć wzrok ku Papieżycy. Jej funkcją jest służenie innym i opieka nad potrzebującymi. Może sobie na to pozwolić, bo wysokie kompetencje chronią ją przed pobłażliwym traktowaniem. 5 Monet to akceptacja trudu jako etapu i braku jako ambitnego wyzwania. Musisz rozłożyć swoje plany na rundy tak, by uwzględnić wymóg pożyteczności oraz by wysiłek nie przysłonił dalszego celu. Powiem więcej: na tej części trasy powinieneś uczynić priorytetem rozwijanie swojej przydatności.

Przyjmij patronat: Niki de Saint Phalle, artystki spod znaku Skorpiona z Księżycem w Wodniku. Jej bombastyczna twórczość, tak mile widziana w postaci miniaturowych kopii na kominkach w mieszczańskich salonach, podparta była głębokim zaangażowaniem w palące problemy współczesności.

Ryby: Ahoj, przygodo!

Karty: As Monet, Giermek Mieczy, 7 Buław

Dostałeś sporo czasu na dopieszczenie bardziej ekspansywnej części swojej natury. Listopadowy Nów zaprasza cię, byś ujawnił ją światu. As Monet jest tu kartą reprezentującą fasadowe pragnienie stabilizacji i bezpieczeństwa. Giermek Mieczy to buzujący duch odkrywcy, nienasycony umysł, a 7 Buław – potrzeba wykazania się w walce. Monety często bywają rozumiane opacznie, a raczej w sposób niepełny. Jako żywioł ziemi, co jasne, odpowiadają za sprawy bytu, pieniądze, zdrowie, korzenie etc. Na wyższym jednak poziomie zawierają w sobie całość ludzkiego doświadczenia, od doświadczenia ciała po duchowość. Miecze i Buławy to kolory przekroczenia i transformacji. Teraz nadchodzi twoja szansa na debiut jako podróżnika, naukowca, adepta sztuk tajemnych, publicysty, czymkolwiek chciałbyś się podzielić, cokolwiek rozsadza twoje dotychczasowe ramy i w czymkolwiek marzysz, by osiągnąć poziom mistrzowski. Raz kozie śmierć, przyjacielu, kiedyś trzeba zrobić pierwszy krok.

Przyjmij patronat: Astrid Lindgren urodzonej w znaku Skorpiona z Księżycem w Rybach. Była wizjonerką, wieszczką i zupełnie nie wiem, czemu nie-laureatką nagrody Nobla, a wyśnione przez nią przygody są jak wzorzec z Sevres.

 
Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij