Znaleziono 0 artykułów
25.04.2023

Iga Świątek triumfuje na Porsche Tennis Grand Prix 2023

25.04.2023
Iga Świątek triumfuje na Porsche Tennis Grand Prix 2023 i wygrywa samochód Porsche (Fot. Materiały prasowe)

Iga Świątek po raz drugi triumfowała w turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Polka pokonała mistrzynię Australian Open Arynę Sabalenkę i po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszą tenisistką na świecie. – Od pierwszych uderzeń wiedziałam, że zapowiada się dobry dzień – powiedziała 21-latka, która wygrała Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo.

Kariera Igi Świątek to pasmo sukcesów. Tenisistka może pochwalić się zwycięskimi meczami m.in. na French Open czy US Open. 23 kwietnia 2023 roku Polka po raz drugi przystąpiła do turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie, w którym pokonała Arynę Sabalenkę 6:3, 6:4 i wygrała elektryczny samochód Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo.

– Od pierwszych uderzeń wiedziałam, że zapowiada się dobry dzień. Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu, przez cały mecz byłam skoncentrowana – powiedziała Iga Świątek po wygranej.

Sukces na Porsche Arena stanowi 13. turniejowe zwycięstwo w karierze Polki i trzecią pomyślną obronę tytułu. Wcześniej zawodniczka dokonała takiego wyczynu w Rzymie oraz w Dosze. – W Stuttgarcie z każdym meczem czułam się coraz lepiej, a dzisiaj byłam w topowej formie. Mam za sobą znakomity występ – dodała Świątek.

Iga Świątek triumfuje na Porsche Tennis Grand Prix 2023 i wygrywa samochód Porsche (Fot. Materiały prasowe)

Tenisistka odebrała trofeum z rąk Wolfganga Porsche, przewodniczącego rady nadzorczej Porsche AG. Model Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo, który trafił do zwyciężczyni, to elektryczny samochód sportowy z silnikiem o mocy 460 kW (625 KM), którą można chwilowo zwiększyć do 560 kW (761 KM) po włączeniu trybu Launch Control.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij