Znaleziono 0 artykułów
04.06.2022

Iga Świątek wygrywa turniej French Open

04.06.2022
(Fot. Getty Images)

To historyczne zwycięstwo polskiej tenisistki, która w finale zmierzyła się z 18-letnią Amerykanką Coco Gauff. Polka pobiła tym samym rekord Sereny Williams w liczbie wygranych meczów z rzędu w XXI w.

Iga Świątek zwyciężczynią tegorocznego French Open! Światowa „jedynka” w finale Roland Garros pokonała wschodzącą gwiazdę, 18-letnią Coco Gauff, 6:1, 6:3. To drugie zwycięstwo Polki w turnieju Wielkiego Szlema – poprzednio triumfowała także na mączce w Paryżu w 2020 roku. Wygrana oznacza nie tylko umocnienie pozycji Igi na czele rankingu WTA, ale także pobicie rekordu Sereny Williams w liczbie wygranych meczów z rzędu w XXI w.

(Fot. Getty Images)

Dziękuję ekipie, bez was by mnie tu nie było. Pracujemy bardzo ciężko, zasługujemy na ten sukces. Nie byłoby mnie też bez mojego taty. Gdy wygrałam tu dwa lata temu, nie spodziewałam się tego. Tym razem pracowałam naprawdę ciężko. Cieszę się, że znów tu jestem – powiedziała wzruszona tenisistka, odbierając nagrodę. – Na koniec chcę coś powiedzieć do Ukraińców: bądźcie silni. Pamiętajmy, że wojna wciąż trwa dodała. Świątek wykorzystała moment, że oczy całego świata były zwrócone właśnie na nią, by okazać solidarność Ukrainie. Na mecz ponownie założyła białą czapkę z niebiesko-żółtą flagą. 

Z trybun wspierali ją polscy kibice, na czele z Robertem Lewandowskim, którzy przyleciał do Paryża specjalnie na ten mecz.

Julia Właszczuk
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Iga Świątek wygrywa turniej French Open
Proszę czekać..
Zamknij