Znaleziono 0 artykułów
13.08.2020

Jonathan Pryce zagra księcia Filipa w „The Crown”

13.08.2020
(Fot. Rex Features/East News)

Nominowany do Oscara walijski aktor wcieli się w rolę księcia w piątym i szóstym sezonie serialu Netfliksa.

Jonathan Pryce, znany z „Dwóch papieży”, „Żony” i „Gry o Tron”, zagra księcia Filipa w dwóch ostatnich sezonach serialu. Przejmie rolę po Tobiasie Menziesie, który zagrał księcia w trzecim sezonie i powróci w czwartym. Dołączy do Imeldy Staunton (Królowa Elżbieta II) i Lesley Manville (Księżniczka Małgorzata). W poprzednich sezonach w rolę Elżbiety wcieliła się Olivia Colman, a Małgorzaty - Helena Bonham Carter. W pierwszych sezonach księcia Filipa zagrał z kolei Matt Smith, znany z „Doktora Who” (partnerował Claire Foy).

Szósty sezon serialu

Wiadomość o roli Pryce’a zbiega się w czasie z informacją, że szósty sezon serialu będzie ostatnim. Showrunner Peter Morgan początkowo twierdził, że zakończy pracę nad produkcją przy piątym sezonie. W lipcu tego roku ogłosił, że nakręci szósty sezon serialu. Ostatnie dwa sezony skupią się na życiu rodziny królewskiej na początku 2000 roku. - Kiedy omawialiśmy fabułę piątego sezonu, zrozumieliśmy, że aby oddać bogactwo i złożoność historii, będziemy musieli nakręcić szósty sezon. Szósty sezon nie przybliży nas jednak do czasów współczesnych. Pozwoli nam pokryć ten sam okres, co piąty sezon, lecz bardziej szczegółowo - wyjaśniał Morgan w informacji prasowej.

„The Crown” nominowano do trzynastu nagród Emmy w 2020 roku. W marcu tego roku skończyły się zdjęcia do czwartego sezonu serialu, którego premiera odbędzie się pod koniec tego roku. Nowy sezon opowie o czasach Margaret Thatcher (Gillian Anderson) i małżeństwa księcia Karola z Lady Di (debiutująca Emma Corrin).

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij