Znaleziono 0 artykułów
31.01.2020

Serial „The Crown” zakończy się na piątym sezonie

31.01.2020
Kadr z trzeciego sezonu serialu (Fot. Materiały prasowe Netflix)

Mimo że twórca serialu "The Crown" Peter Morgan początkowo rozpisał go na sześć sezonów, potwierdził dziś, że piąta odsłona będzie jego ostatnią. Zdradził też, kto przejmie po Olivii Colman rolę królowej Elżbiety II. To Imelda Staunton, znana między innymi z roli Dolores Umbridge w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa".

- Na samym początku wyobrażałem sobie "The Crown" jako serial rozłożony na sześć sezonów - zdradził dziś twórca i scenarzysta hitu Netfliksa, Peter Morgan. -  Gdy jednak zacząłem pracę nad piątym sezonem, doszedłem do wniosku, że jest on idealnym momentem na to, by odpowiednio zakończyć tę historię. Jestem wdzięczny Netfliksowi i Sony za wsparcie, jakie otrzymałem po podjęciu tej decyzji.

Imelda Staunton (fot. Getty Images)

Mimo że nie padły szczegóły dotyczące premiery piątej odsłony serialu (w tym roku na platformie zadebiutować ma czwarta), wiadomo, że jej akcja dziać się już będzie w XXI wieku. W rolę królowej Elżbiety II wcieli się tym razem Imelda Staunton - brytyjska aktorka znana z roli profesor Dolores Umbridge w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa" i nominowana do Oscara za tytułową rolę w filmie "Vera Drake". Staunton zastąpi tym samym Olivię Colman, która gra brytyjską monarchinię w trzecim i czwartym sezonie serialu.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij