Znaleziono 0 artykułów
02.05.2023

Kim Kardashian w sznurach pereł Schiaparelli na MET Gali 2023

02.05.2023
Kim Kardashian w kreacji z pereł Schiapareli na MET Gali 2023 / Getty Images

Przygotowanie kreacji z pereł, w której Kim Kardashian wystąpiła na MET Gali 2023, zajęło ponad tysiąc godzin. Kilkunastu artystów z zespołu Schiaparelli ręcznie nawlekało sznury pereł, które następnie zostały udrapowane w formie spódnicy i topu na ciele celebrytki. Widowiskowa całość robiła wrażenie jeszcze z innego, mniej oczywistego powodu.

Do wykonania projektu Daniela Roseberry’ego, stworzonego specjalnie na MET Galę 2023 dla Kim Kardashian, wykorzystano ponad 50 tys. pereł słodkowodnych i ponad 16 tys. kryształów. To nie koniec imponujących ilości szlachetnych materiałów. Stylizacja bazuje na dopasowanym, satynowym gorsecie, a widowiskowego looku całości dodawał drapowany płaszcz z długim trenem. Stylizację uzupełniły biżuteryjne dodatki: choker, kolczyki i pierścionek, które również zostały wykonane na specjalne zamówienie z kryształów i unikatowych barokowych pereł.

Stylizacja zachwyciła zarówno fanów Kim Kardashian, jak i entuzjastów domu mody Schiaparelli. Mimo iż była o wiele bardziej skąpa, od kreacji Marilyn Monroe, którą gwiazda miała na sobie w ubiegłym roku, nie wywołała podobnych kontrowersji.

Inspiracja okładką „Playboya”?

Fani Kim Kardashian bardzo szybko rozpoczęli internetowe śledztwo, przekonani, że już widzieli podobny look celebrytki. Trop doprowadził ich do okładki „Playboya” z 2007 roku, na której Kim również wystąpiła w drapowanych na ciele perłach, jednak w o wiele skromniejszej wersji.

Jak przyznała podczas wywiadu udzielonego na czerwonym dywanie MET Gali, perły przyszły jej na myśl, gdy tylko poznała temat przewodni wydarzenia. Jej zdaniem był to najlepszy sposób, by oddać hołd Karlowi Lagerfeldowi.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij