Znaleziono 0 artykułów
12.01.2020

Kolejny rekord WOŚP

12.01.2020
Jurek Owsiak podczas 28. finału WOŚP (Fot. VIPHOTO/East News)

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano rekordową kwotę 115 mln zł. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem „Wiatr w żagle”, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Będę kapitanem statku pt. „Polska”. Ten statek pływa po całym świecie. Ten statek będzie płynął po falach przyjaźni powiedział Jurek Owsiak podczas oficjalnego startu 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia ponad 120 tys. wolontariuszy na całym świecie zbierało pieniądze, za które zostaną zakupione m.in. lampy, stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C i inne niezbędne sprzęty.

Trwają jeszcze aukcje internetowe, które zasilą zbiórkę. Możecie wylicytować m.in. zaproszenie na pokaz Saint Laurent, które przekazała modelka Anja Rubik, album fotografii Mary McCartney z osobistą dedykacją artystki, spotkanie z Robertem Lewandowskim, kurtkę Bogusława Lindy z filmu „Psy”, poranny bieg z Moniką Olejnik, spotkanie w Pradze z Agnieszką Holland, a także replikę Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk.

Jurek Owsiak podczas 28. finału WOŚP (Fot. Jan Bielecki/East News)

Finałowi jak co roku towarzyszył koncert, który zorganizowano tym razem na placu Bankowym w Warszawie. Na scenie w centrum miasta wystąpili: Sindey Polak, Jazz Band Młynarski-Masecki, Renata Przemyk i Agnieszka Chylińska. Po raz drugi podczas tzw. „Światełka do nieba” zamiast pokazu fajerwerków przygotowano wyjątkowe widowisko świetlno-muzyczne z utworem skomponowanym przez Piotra „Dzikiego” Chancewicza specjalnie na tę okazję. 

Od początku swojego istnienia, czyli 1993 roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja wydarzenia, Jurek Owsiak z Orkiestrą zebrał ponad miliard złotych, które zostały przekazane na szczytne cele. Ubiegłoroczny Finał przyćmiła tragiczna śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, ale i tak udało się zebrać rekordową do dzisiaj kwotę 92 milionów złotych.

Katarzyna Pietrewicz
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Kolejny rekord WOŚP
Proszę czekać..
Zamknij