Znaleziono 0 artykułów
24.05.2024

11 kolorów Mazowsza od Doroty Koziary w kolekcji płytek ceramicznych Tubądzin

24.05.2024
Nową kolekcja marki Tubądzin „Masovia”, zaprojektowana przez Dorotę Koziarę (Fot. Materiały prasowe)

„Masovia” to kolejna odsłona artystycznej współpracy z marką Tubądzin. Dorota Koziara prezentuje najnowszą kolekcję płytek ceramicznych zainspirowaną bogatą kulturą Mazowsza i jej intensywnymi kolorami. 

Marka Tubądzin zaprezentowała nową kolekcję „Masovia”, zaprojektowaną przez Dorotę Koziarę. Kolekcja stanowi współczesną interpretację polskiej tradycji i kultury Mazowsza, czerpiąc inspirację z bogatych barw i ludowych wzorów. Artystka podkreśla znaczenie koloru w polskiej tradycji, a jej projekty charakteryzują się intensywnymi odcieniami, które można łączyć w różnorodne, wyraziste kompozycje. 

Nowa kolekcja „Masovia” to ukłon w stronę ludowej tradycji

– Nasza tradycja ludowa jest dla mnie niekończącym się źródłem inspiracji. To systemy znaków, kolorów, wzorów, dźwięków, które interpretuję współcześnie, wyciągając z nich tak naprawdę najważniejsze dla mnie cechy. Po licznych podróżach i badaniach na temat poszukiwania tradycji jeszcze bardziej utwierdziłam się, że kolor miał ogromne znaczenie w naszej kulturze, a na dodatek był używany odważnie. Śmiałe połączenia kolorystyczne na elewacjach, we wnętrzach czy chociażby na tkaninach oraz intensywność kolorystyki są zaskakujące. Moja nowa kolekcja „Masovia” dla Grupy Tubądzin to gama nasyconych głębokich kolorów: od granatów, poprzez odcienie zieleni, turkus aż do głębokich burgundów czy słonecznych kolorów złamanej żółci – mówi Dorota Koziara

Premiera kolekcji odbyła się w Zachęcie, Narodowej Galerii Sztuki, podczas wydarzenia Tubądzin Meets Art. Towarzyszyły jej warsztaty ceramiczne dla odwiedzających, podczas których uczestnicy odkrywali jakie kolory najlepiej wyrażają ich charakter. Kolekcja obejmuje płytki dostępne w 11 kolorach, co pozwoli na wiele różnych aranżacji. Szkliwa używane w płytkach nadają im głębię, a ich struktura umożliwia tworzenie przestrzeni pełnych energii i elegancji.

Dorota Koziara podczas premiery kolekcji w Zachęcie (Fot. Materiały prasowe)

Polska marka ceramiczna dba o środowisko i wspiera zrównoważony rozwój

Ceramika Tubądzin często współpracuje ze znanymi polskimi twórcami. Oprócz Doroty Koziary ma na swoim koncie współprace z takimi artystami, jak Maciej Zień oraz Wojciech Siudmak. Ich produkty powstają z naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia składników. Polski producent promuje także zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w nowoczesne technologie, zmniejszając zużycie energii i emisję dwutlenku węgla. 

Hela Kozak
  1. Kultura
  2. Design
  3. 11 kolorów Mazowsza od Doroty Koziary w kolekcji płytek ceramicznych Tubądzin
Proszę czekać..
Zamknij