Znaleziono 0 artykułów
03.04.2019

Główną rolę w serialu „Król” zagra Michał Żurawski

03.04.2019
Okładka książki "Król" (Fot. Materiały prasowe)

Już w tym miesiącu ruszą zdjęcia do serialu stacji Canal+ na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Za kamerą stanie Jan P. Matuszyński, twórca „Ostatniej rodziny”, a przed nią w roli Jakuba Szapiro aktor znany z „KRUK. Szepty słychać po zmroku”.

Jan P. Matuszyński, który ostatnio pracował przy serialach „Wataha”, „Nielegalni”, czy „Druga szansa”, a jego pełnometrażowy debiut fabularny „Ostatnia rodzina” o Beksińskich został nagrodzony m.in. Orłem za odkrycie roku, na planie serialu spotka się z samym Szczepanem Twardochem. Ślązacy będą wspólnie pracować nad scenariuszem serialu. Zdjęcia mają potrwać pół roku – od kwietnia do września.

Podczas gdy HBO Polska w 2018 roku wypuściło przebojowe „Ślepnąc od świateł” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka, a Netflix zadebiutował pierwszym wyprodukowanym przez siebie polskim serialem „1983”, największym hitem Canal+ był do tej pory „Belfer”. 

Szczepan Twardoch (Fot. Zuza Krajewska)

„Król”, zwłaszcza z takim reżyserem za sterami, ma szansę zdyskontować sukces serialowych wydarzeń minionego rou. 

Wydana w 2016 roku powieść Szczepana Twardocha (nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia, tytuł książki roku portalu Lubimy Czytać i ponad sto tysięcy sprzedanych egzemplarzy) mierzy się, jak to w literaturze Twardocha zazwyczaj bywa, z polskością. 

Warszawa. Burzliwe lata trzydzieste XX wieku. Wielokulturowy, podzielony świat u progu drugiej wojny światowej, targany konfliktami narodowymi, politycznymi, społecznymi. W centrum akcji jest żydowski bokser Jakuba Szapira, zawodnik klubu Makabi Warszawa.

Swoistą kontynuacją „Króla” jest ubiegłoroczne „Królestwo”, w którym pojawiają się znajomi bohaterowie. Jeśli serial Canal+ okaże się sukcesem, materiał źródłowy na dalsze serie jest już gotowy. Do zobaczenia na ekranie! 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij