Znaleziono 0 artykułów
30.04.2020

Książę Harry czyta swoją ulubioną bajkę na Netfliksie

30.04.2020
Książę Harry z księżną Dianą w 1989 roku (Fot. Getty Images)

Z okazji 75. rocznicy powstania „Tomka i przyjaciół” książę opowiedział historię swojego ojca i babci, Księcia Karola i Królowej Elżbiety II.

Książki o lokomotywie Tomku autorstwa Wilberta Awdry'ego i jego syna, Christophera, ukazywały się w Wielkiej Brytanii od 1945 roku. Od lat 80. Tomek pojawiał się też na ekranach telewizorów. Nową wersję bajki otwiera kadr z Sir Tophamem Hattem, który udaje się ciuchcią do Pałacu Buckingham, by odebrać wyróżnienie. We wstępie do bajki Książę Harry czyta fragment książki o przygodach ciuchci. Film został nagrany w styczniu, zanim Harry wraz z Meghan przeprowadzili się do Los Angeles. W oświadczeniu Harry podkreślił, że w dzieciństwie chętnie oglądał „Tomka i Przyjaciół”. Podkreślił, że wzbogacała jego wyobraźnię, dostarczała rozrywki i inspirowała. Media zwracają uwagę na zdjęcia małego Harry’ego z 1987 roku, na których nosi torbę z nadrukiem tytułowej ciuchci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prince Harry is helping Thomas & Friends mark their 75th anniversary in the most special way – the Duke has made an on-camera introduction on their new episode, Thomas & Friends: The Royal Engine. Speaking about the honour, the Duke of Sussex said: "Thomas the Tank Engine has been a comforting, familiar face to so many families over the last 75 years – entertaining, educating and inspiring children on important issues through exciting stories and characters. "I certainly have fond memories of growing up with Thomas & Friends and being transported to new places through his adventures. I am very proud to have been asked to take part in this special episode. I wish Thomas & Friends a very happy anniversary." The on-camera introduction made by Harry was recorded earlier this year, in January, with a donation made to charity. . . #royallwedding #meghanmarkle #harryandmeghan #meghanandharry #princeharry #princeharryandmeghan #dukeofsussex #duchessofsussex #dukeandduchessofsussex #royalfamily #britishroyalfamily #archieharrison #archieharrisonmountbattenwindsor #babysussex #sussexroyal #meghanmarklestyle #meghanmarkleandprinceharry #megxit #rachelmeghanmarkle #archewell #меганмаркл #меганигарри #герцогинясассекская #принцгарри #королевскаясемья #арчихаррисон #сынмеганигарри #sussexroyaltour #duchessmeghan #sussexlife

A post shared by Prince Harry & Meghan Markle (@sussexroyal_hm) on

Brytyjska aktorka Rosamund Pike również udzieli głosu do bajki – wcieli się w rolę pociągu zwanego Księżną Loughborough. Już jutro, 1 maja, bajka ujrzy światło dzienne na amerykańskim Netfliksie. W Wielkiej Brytanii pojawi się dzień później w programie „Milkshake” na kanale 5. Będzie można obejrzeć produkcję również w Kanadzie i Australii.

Książę Harry i Meghan ogłosili w styczniu rezygnację z pełnienia obowiązków królewskich. Odcięli się od pomocy finansowej rodziny i przeprowadzili do Los Angeles. Dzięki temu są bliżej mamy Meghan, Dorii Ragland. Markle planuje też powrócić do pracy w Hollywood.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij