Znaleziono 0 artykułów
18.01.2022

Lila Moss w skórzanym płaszczu, jak jej mama Kate

18.01.2022
(Fot. Getty Images)

Długie skórzane płaszcze w stylu „Matrixa” znowu są popularne. Noszą je takie gwiazdy jak Hailey BieberBella Hadid czy Julia Fox, tworząc przy tym często efektowne zestawienia. Prawdziwą fanką takiego okrycia była już w latach 90. Kate Moss. Teraz ten element garderoby nosi jej 19-letnia córka Lila Grace. 

Lila Grace Moss świętowała 48. urodziny Kate w Londynie, podczas obiadu w restauracji Scott's. Na tę uroczystość, spędzaną w małym gronie najbliższych, wybrała stylizację nawiązującą do ubrań, jakie jej mama nosiła w poprzednich dekadach. 19-letnia modelka założyła czarny sweter brytyjskiej marki Hades, spod którego wystawał kołnierzyk białej koszuli. Do tego dobrała skórzane spodnie – również supermodne – oraz klasyczne martensy z żółtą nitką. A głównym elementem zestawu był czarny płaszcz z białymi kontrastującymi obszyciami.

Oprócz urody Lila odziedziczyła po mamie nie tylko talent, ale też zamiłowanie do mody oraz wyczucie stylu. Skórzane płaszcze i kurtki dla Kate Moss od dawna są ulubionymi częściami garderoby. Na większości zdjęć z lat jej największej popularności supermodelka ma na sobie albo ramoneskę, albo inny rodzaj czarnego skórzanego wierzchniego okrycia. 

(Fot. Getty Images)

Na swój urodzinowy Kate obiad wybrała zestaw w czerni, która w jej stylizacjach nigdy nie jest nudna ani zachowawcza. Do długiej sukienki dobrała ogromne ciemne okulary, torebkę Fendi, model Peekaboo, skórzane kozaki na szpilkach.

Lila Grace na swoim profilu instagramowym z okazji urodzin mamy opublikowała ich wspólne zdjęcie, na którym również występują w podobnych stylizacjach. Mają na sobie letnie zwiewne sukienki – Kate białą, Lila w kwiatowy wzór. „Happy Birthday Mumma, moja najlepsza przyjaciółko na zawsze”, napisała córka supermodelki. 

Skórzane płaszcze w ostatnich sezonach powracają między innymi dzięki ubiegłorocznej premierze czwartej część cyklu „Matrix”. W filmie czarny model, dziś już kultowy, nosi nie tylko Neo, czyli Keanu Reeves, ale też Trinity, którą gra Carrie-Ann Moss. Od czasów pierwszego „Matrixa” z 1999 roku oferta matrixowych płaszczy wzbogaciła się o te z wegańskiej skóry.

Zuzanna Zasada
Proszę czekać..
Zamknij