Znaleziono 0 artykułów
21.10.2021

Love Stories: Rachel McAdams i Ryan Gosling

21.10.2021
Ryan Gosling i Rachel McAdams, 2005 r. (Fot. Getty Images)

Gwiazdy jednego z najbardziej popularnych filmów romantycznych wszech czasów, „Pamiętnika”, na planie darzyli się wzajemną niechęcią. Pomiędzy Rachel McAdams i Ryanem Goslingiem zaiskrzyło dopiero wtedy, gdy film trafił na ekrany kin. 

Kiedy poznali się na planie „Pamiętnika”, ich kariery dopiero się rozwijały. On został potem idolem, przed którym świat Hollywood stał otworem. Ona również nie mogła narzekać na brak propozycji. Dziś Rachel McAdams i Ryan Gosling niezbyt cenią występ w adaptacji powieści Nicholasa Sparksa. Jakiś czas po premierze aktorka powiedziała: – Najlepsze w pracy na planie „Pamiętnika”? To, że poznałam Ryana! 

Nikt, kto był obecny na planie produkcji, nie pomyślałby, że Rachel McAdams może coś takiego powiedzieć. Relacje panujące pomiędzy aktorami były wówczas, nazwijmy to delikatnie, chłodne.

Ryan Gosling i Rachel McAdams, 2004 r. (Fot. Getty Images)

Rachel McAdams i Ryan Gosling: Od niechęci do miłości

W „Pamiętniku” Ryan Gosling i Rachel McAdams wcielili się w zakochanych Allie i Noaha. Stworzyli jedną z najpiękniejszych par w historii kina. Wykazali się przy tym niezwykłym talentem aktorskim, bo prywatnie czuli do siebie wielką niechęć. – Granie zakochanej pary przy początkowej nienawiści na planie było ciekawym doświadczeniem – wspominał Ryan Gosling. 

Reżyser filmu, Nick Cassavetes, jakiś czas po premierze przyznał w wywiadzie, że Ryan Gosling pewnego dnia poprosił Nicka o zmianę partnerującej mu aktorki. – Podszedł do mnie, a na planie było 150 osób i powiedział: „Nick, czy mógłbyś ją stąd zabrać i przyprowadzić inną aktorkę? Ja nie mogę z nią tego zagrać”. 

Nick Cassavetes nie spełnił prośby Ryana Goslinga i ze wszystkich sił starał się załagodzić konflikt pomiędzy aktorami. Atmosferę pomogła oczyścić ostra kłótnia, do jakiej pewnego wieczoru doszło za zamkniętymi drzwiami. Ryan i Rachel wykrzyczeli sobie, co trzeba, i potem było już łatwiej. Kłócili się rzadziej i mniej burzliwe. Stopniowo zaczęli się do siebie przekonywać, aż wreszcie zorientowali się, że w tej relacji jest potencjał.

Ryan Gosling i Rachel McAdams, 2005 MTV Movie Awards (Fot. Getty Images)

Rachel McAdams i Ryan Gosling: Burzliwy związek 

Rachel McAdams i Ryan Gosling oficjalnie potwierdzili swój związek w 2005 roku. Uchodzili za jedną z najpiękniejszych par Hollywood. Kiedy „Pamiętnik” został uhonorowany nagrodą za najlepszy pocałunek podczas MTV Movie Awards, odbierając statuetkę, perfekcyjnie powtórzyli filmową scenę. Wspierali się zawodowo, udzielali się też jako aktywiści, pomagali m.in. ofiarom huraganu Katrina. Ryan Gosling odwiedził obozy dla uchodźców w Darfurze, a Rachel McAdams uczestniczyła w proteście „Day Without Immigrants” w Los Angeles. 

Byli jedną z ulubionych par Ameryki, ale ich związek nigdy nie przypominał sielanki. Przez trzy lata wielokrotnie zrywali ze sobą i do siebie wracali. Kiedy wszyscy myśleli, że wszystko już między nimi skończone, w 2008 roku znów zaczęli pojawiać się razem. Ale znów zerwali, tym razem na dobre. 

Powodem rozstania był ponoć nadmiar pracy i brak czasu. Ryan mówił potem, że show-biznes nie sprzyja związkom. Ale jeszcze po latach nazywał Rachel „jedną z miłości swojego życia”.

Ryan Gosling i Rachel McAdams, 2005 r. (Fot. Getty Images)

Rachel Mc Adams i Ryan Gosling: Po rozstaniu

Po rozstaniu z Rachel McAdams Ryan Gosling związał się z Eve Mendes. Doczekali się dwóch córek. Rachel wiązała się i rozstawała z kolejnymi partnerami. Wreszcie w wieku 40 lat znalazła stabilizację u boku scenarzysty Jamiego Lindena. Urodziła syna. 

Z Ryanem długo pozostawali przyjaciółmi. Zdaniem Eve Mednes – zbyt bliskimi. Była zazdrosna o to, że utrzymują ze sobą kontakt.  Wygląda na to, że Rachel McAdams i Ryan Gosling znaleźli szczęście. Ku rozczarowaniu fanów „Pamiętnika” – z dala od siebie. Ci, którzy pragną zobaczyć ich zakochanych, muszą wrócić do filmowej historii Allie i Noaha.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij