Znaleziono 0 artykułów
14.07.2021

Mj Rodriguez pierwszą transpłciową kobietą z nominacją do Emmy

14.07.2021
Mj Rodriguez (Fot. Getty Images)

Na liście nominowanych do tegorocznych nagród Emmy trzykrotnie wymieniono twórców netflikowego serialu „Pose”, w tym transpłciową aktorkę Michaelę Jaé Rodriguez, powszechnie znaną jako Mj, wcielającą się w postać Blanki. – Chciałabym, aby transpłciowe kobiety i kolorowe dziewczyny wiedziały, że wszystko jest możliwe – mówiła zaraz po ogłoszeniu nominacji.

Liczący trzy sezony serial „Pose” inspirowany dokumentem Jennie Livingstone „Paris Is Burning” przybliża historię społeczności LGBTQ+ w Nowym Jorku pod koniec lat 80. skupionej wokół „domów”, co wieczór rywalizujących o trofea podczas bali voguingu. Produkcja na wyżyny popularności wyniosła Billy’ego Portera (ekranowy Pray Tell), Dominique Jackson (Elektra) oraz Mj Rodriguez (Blanca Rodriguez), która wczoraj otrzymała nominację do nagrody Emmy za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą, jako pierwsza transpłciowa kobieta w historii.

Kadr z serialu "Pose". Mj Rodriguez w roli Blanki (Fot. materiały prasowe)

Dziś stałam się pełnoprawnym człowiekiem. Chciałam tylko, żeby świat mnie usłyszał. Żeby inni zobaczyli, że mam coś do zaoferowania – powiedziała w rozmowie z magazynem „Entertainment” chwilę po ogłoszeniu wyników. – Gdy tylko usłyszałam moje imię, podczas odczytywania listy nominowanych, moja mama uścisnęła mnie ze łzami w oczach, a matka chrzestna odparła: „Zasłużyłaś na to!” Płakałam w wtulona w ramiona mojego chłopaka do białego rana. Jestem tak bardzo wdzięczna – dodała w rozmowie z dziennikarzami „New York Timesa”. – Wszystko zawdzięczam mojej rodzinie. Miłość mnie poniosła.

Wśród nominowanych po raz kolejny znalazł się także Billy Porter, który w 2019 roku zdobył statuetkę Emmy za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, jako pierwszy w historii otwarcie homoseksualny czarnoskóry mężczyzna.

Pola Dąbrowska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Mj Rodriguez pierwszą transpłciową kobietą z nominacją do Emmy
Proszę czekać..
Zamknij