Znaleziono 0 artykułów
28.12.2022

Nowości Netfliksa na styczeń 2023

28.12.2022
(Fot. Getty Images)

Kryminał w gwiazdorskiej obsadzie, nowy serial reżysera „Drive” i osobisty dokument o Pameli Anderson – wybieramy najciekawsze premiery stycznia z platformy Netflix.

Serial „Kalejdoskop”, premiera: 1 stycznia

 

Ekipa genialnych złodziei planuje największy skok w historii. Przygotowania do niego trwają ponad dwie dekady. Dzięki temu na przestrzeni lat możemy lepiej poznać bohaterów i ich motywacje. Serial inspirowany jest prawdziwym napadem, podczas którego skradziono 70 milionów dolarów w obligacjach. Złodzieje wykorzystali moment, w którym w Manhattan uderzył huragan Sandy.

Serial „Kowbojka z Kopenhagi”, premiera: 5 stycznia

 

Nicolas Winding Refn, reżyser takich filmów, jak „Bronson”, „Drive” czy „Neon Demon”, stworzył sześcioodcinkowy serial dla Netfliksa o tajemniczej Miu (Angela Bundalovic), podążającej śladem swojej nemezis, której poprzysięgła zemstę. Jak przystało na produkcję Refna, „Kowbojka z Kopenhagi” to skąpana w neonowym świetle wariacja na temat kina noir. „Kill Bill” spotyka „Drive”. Będziemy oglądać.

Serial „Ginny i Georgia”, sezon drugi, premiera: 5 stycznia

 

Od dnia premiery serial Sarah Lampert porównywano do „Kochanych kłopotów”, co twórczyni przyjęła jako komplement. „Ginny i Georgia” szybko udowodnił jednak, że ma do zaoferowania znacznie więcej niż znane z kultowej serii tropy. W drugim sezonie bohaterki uczą się żyć ze świadomością odkrytych sekretów, jednocześnie nie rezygnując ze swojej przyszłości. Przeszłość nie da jednak o sobie tak łatwo zapomnieć.

Film „Bielmo”, premiera: 6 stycznia

 

West Point, 1830 rok. Detektyw Augustus Landor (Christian Bale) zostaje poproszony o dyskretne zbadanie sprawy makabrycznego morderstwa kadeta akademii wojskowej. Śledztwo nie posuwa się jednak naprzód, ponieważ przyszłych żołnierzy obowiązuje kodeks milczenia. Landor postanawia poprosić o pomoc młodego kadeta, Edgara Allana Poego (Harry Melling), który za nic ma sobie wojskowe zakazy. Kryminał w gwiazdorskiej obsadzie zapowiada się obiecująco.

Film „Wołanie o pomoc”, premiera: 11 stycznia

 

Dotychczasowe życie Julii legło w gruzach, gdy jej ukochana córka Ger znikła bez śladu. Matka podejrzewa, że dziewczyna została porwana, jednak lokalna policja nie wydaje się przejęta jej tragedią. Julia rozpoczyna poszukiwania na własną rękę, po drodze poznając historie innych kobiet, które doświadczyły przemocy ze strony mężczyzn. Choć film Natalii Beristáin opowiada historię fikcyjnej postaci, inspiracją były prawdziwe zmagania jej rodaczek, nazywane przez organizacje feministyczne „wojną przeciwko kobietom”.

Serial „Makanai: W kuchni domu maiko”, premiera: 12 stycznia

 

Jeszcze jedna styczniowa produkcja, za której kształt odpowiadał słynny reżyser. Hirokazu Kore-eda, twórca „Złodziejaszków” i „Baby Brokera”, przeniósł na ekran jeden z kultowych japońskich komiksów. „Makanai: W kuchni domu maiko” śledzi losy przyjaciółek, Sumire i Kiyo, które przeprowadzają się do Kioto, by szkolić się na gejsze. Pierwsza z nich szybko odnajduje się w roli maiko, druga z kolei zostaje makanai, czyli szefową tutejszej kuchni.

Serial „Wikingowie: Walhalla”, sezon drugi, premiera: 12 stycznia

 

Przerwa świąteczna to idealny czas na nadrobienie „Wikingów” – w sam raz przed premierą drugiego sezonu prequelu serii. Tym razem legendarni wikingowie z łowców zmieniają się w zwierzynę. Aby przetrwać, będą musieli wykorzystać swój spryt i znajomość odległych fiordów, a gdy nadejdzie czas – stawić czoła swoim wrogom.

Serial „Sky Rojo”, sezon trzeci, premiera: 12 stycznia

 

Coral (Verónica Sánchez), Wendy (Lali Espósito) i Gina (Yany Prado) myślały, że w końcu uda im się zacząć życie na nowo. Gdy jednak dawni wrogowie powracają, a ich świat sypie się jak domek z kart, bohaterki znów złapią za broń. Finałowy sezon serialu twórców „Domu z papieru” obiecuje porcję akcji, czarnego humoru i zabójczo stylowych looków.

Serial „Różowe lata 90.”, premiera: 19 stycznia

 

Bohaterką sequelu „Różowych lat 70.” jest Leia Forman, córka Erica i Donny, która spędza lato u dziadków w Point Place. Tam poznaje przyjaciół, z którymi przeżyje szalone przygody. Twórcy wracają do formuły sitcomu, by podkręcić poziom nostalgii do maksimum. „Różowe lata 90.” mogą posłużyć jako inspiracja dla najntisowych stylizacji, za które odpowiadała Tisha D. Nagel, kostiumografka takich serii, jak „Minx” czy „Crazy Ex-Girlfriend”.

Serial „Lockwood i spółka”, premiera: 27 stycznia

 

Dystopijna przyszłość. Świat opanowały złowrogie duchy, którym czoła może stawić jedynie młodzież o nadprzyrodzonych zdolnościach. Większość jest werbowana przez wielkie korporacje, które traktują nastolatków jak nowy typ broni. Ci, którzy nie chcą być narzędziem w ich rękach, działają razem pod znakiem Lockwood i spółka. Na czele organizacji stoi Anthony Lockwood, buntownik z wyboru, który razem z przyjaciółmi stanie do walki o przyszłość planety. Trochę „Stranger Things”, trochę „Umbrella Academy” (choć o mniejszym budżecie).

Film „Pamela: Historia miłosna”, premiera: 31 stycznia

Po sukcesie „Pam i Tommy’ego” (który powstał, mimo że Pamela Anderson była przeciwna produkcji) ikona lat 80. postanowiła opowiedzieć swoją historię własnymi słowami. „Pamela: Historia miłosna” śledzi losy najsłynniejszej blondynki show-biznesu od jej dorastania na prowincji przez natychmiastową sławę po walkę o prawa zwierząt. Dokument obiecuje bardziej złożony obraz Anderson, której historię zbyt często redukuje się do serii skandali, a ją samą – do statusu seksbomby.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij