Znaleziono 0 artykułów
25.08.2022

Nowa kolekcja Weekend Max Mara: Tu mieszkają emocje

25.08.2022
Fot. Materiały prasowe

Z okazji dziesiątych urodzin linii Weekend, Max Mara prezentuje kapsułową kolekcję, zaprojektowaną we współpracy z hiszpańską architektką i projektantką Patricią Urquiolą. W eklektycznym zbiorze ubrań i dodatków dominuje koncept łączenia faktur, krojów, kolorów, warstw.

Swoje dziesiąte urodziny linia Weekend Max Mara obchodzi bardzo uroczyście. To dla włoskiej marki okazja do zaprezentowania projektu Habito – kapsułowej kolekcji na sezon jesień-zima 2022/23, zaprojektowanej we współpracy z hiszpańską architektką i projektantką Patricią Urquiolą, znanej z zamiłowania do kojących form, które przełamuje oryginalnymi zestawieniami kolorów. Do jej klientów należą Swarovski czy BMW,

Kolekcja Habito nawiązuje do ulubionych modeli ubrań Patricii, ale jest też pełna elegancji, znanej z archiwów Max Mary. Kluczowym konceptem w nowych projektach jest trend, polegający na łączeniu wielu warstw. Zgodnie z tradycją lini Weekend, na kolekcję składają się różnego rodzaju okrycia – kurtki w stylu anorak, kamizelki, parki. Wśród dodatków znajdziemy sztyblety czy torebki kopertówki. Projekty opierają się na grze faktur, takich jak guma kontra wypolerowana skóra, tweed połączony z ortalionem.

Kampania, której twarzą została Taylor Hill, podkreśla eklektyczny charakter projektów. Płynne linie jak z obrazów Hilmy af Klint przeplatają się w tych ubraniach z nasyconymi kolorami. Dominują tony brązu i khaki, ale przełamane są elementami czerwonymi, niebieskimi, fioletowymi.

Fot. Materiały prasowe

„Habito” znaczy po hiszpańsku „mieszkam”, nazywając w ten sposób kolekcję, Urquiola zachęca do patrzenia na ubrania jak na dzieła architektury. „Moja praca opiera się na codziennym researchu, dotyczącym tego, w jaki sposób zamieszkujemy jakąś przestrzeń albo jak żyje się nam w różnych miejscach. Dlaczego nie myśleć tak o ubraniach?”, pyta architektka. „Ubrania to fragmenty naszego domu, które zabieramy w każdą podróż. Ta kolekcja opowiada o hybrydowych elementach, przypominających, że wciąż jesteś w domu. To mieszkanie dla emocji”.

Kolekcja pojawi się w sklepach na przełomie sierpnia i września 2022.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij