Znaleziono 0 artykułów
28.08.2020

Nowy album Taco Hemingwaya za darmo

28.08.2020
"Jarmark" (Fot. materiały prasowe)

„Moja muzyka zawsze była, jest i będzie darmowa. Dzisiaj postanowiłem opublikować cały „Jarmark” na serwisach streamingowych” napisał artysta. Choć płyta miała ukazać się 4 września, raper ponownie zaskoczył fanów, udostępniając ją już teraz.

Taco Hemingway lubi sprawiać niespodzianki swoim fanom. W lipcu ubiegłego roku udostępnił im „Pocztówkę z WWA, lato '19” niemal trzy tygodnie przed planowaną premierą. Na płycie mogliśmy wtedy usłyszeć m.in Dawida Podsiadło, Pezeta i Rosalie. Teraz artysta ponownie zaskakuje. W nocy do sieci trafił jego kolejny krążek zatytułowany „Jarmark”, którego premierę wyznaczono na 4 września. Cała płyta jest dostępna bezpłatnie na portalach streamingowych.

 

„Tak jak mówiłem rok temu — moja muzyka zawsze była, jest i będzie darmowa” napisał Taco Hemigway w mediach społecznościowych. „Jarmark jest moją pierwszą płytą od „Trójkąta warszawskiego”, na której nie rapuję o swojej obecnej sytuacji; Znajdziecie tu trochę storytellingu (trylogia „Łańcuchów”, „Szczękościsk”, „1990s Utopia”), garść wspomnień dziecięcych i nastoletnich (ciąg trzech piosenek po drugim „Łańcuchu”), kilka domorosłych obserwacji społecznych („Influenza”, „Panie, to Wyście!”, „Polskie Tango”)”.

Na płycie znalazło się 12 utworów, w tym znany już singiel „Polskie Tango”, który miał premierę przed drugą turą wyborów prezydenckich. Cały album jest próbą naszkicowania portretu współczesnej Polski, razem z jej paradoksami, problemami, mitami i nadziejami. Na „Jarmarku” gościnnie wystąpili Artur Rojek, Gruby Mielzky, Borucci, CatchUp i Kacha Kowalczyk. „Dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad albumem. Jestem wam wdzięczny bardziej niż potrafię to ubrać w słowa. Bez was wszystkich jedyne co mógłbym robić to co najwyżej pisać teksty i nagrywać je na dyktafon, bo poza tym nie potrafię robić zupełnie nic” – napisał Taco Hemigway.

"Europa" (Fot. materiały prasowe)

„Jarmark” miał trafić do sprzedaży 4 września razem z albumem „Europa”. Płyty powstawały równolegle i tak miały być wydane. „Praca nad EUROPĄ była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na JARMARKU. Pierwszy singiel z JARMARKU, „Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. „Michael Essien Birthday” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom” napisał artysta pod koniec lipca. Ostatecznie postanowił udostępnić „Jarmark” już teraz.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij