Znaleziono 0 artykułów
30.09.2021

Olivier Rousteing świętuje 10 lat w Balmain w towarzystwie supermodelek

30.09.2021
(Fot. Getty Images)

Olivier Rousteing świętuje 10-lecie na stanowisku dyrektora kreatywnego Balmain. Na Paryskim Tygodniu Mody zaprezentował kolekcję marki na sezon wiosna-lato 2022. Do współpracy zaprosił światowej klasy modelki m.in. Naomi Campbell, Carlę Bruni, Natalię Vodianovę i Natashę Poly. Na pokazie wystąpiły wokalistki Doja Cat, Jesse Jo Stark i zespół Franz Ferdinand.

Francuski projektant mody Olivier Rousteing pracuje w z Balmain od 2009 roku. Przez pierwsze lata współpracował z ówczesnym dyrektorem kreatywnym Christophem Decarninem, aż w kwietniu 2011 roku przejął jego obowiązki. Miał wtedy 25 lat. 

(Fot. Getty Images)

29 września 2021 podczas Paris Fashion Week, Olivier Rousteing zaprezentował kolekcję Balmain na sezon wiosna-lato 2022. Jubileuszowy pokaz otworzyła – głosem z offu – Beyoncé. – Wprowadziłeś do mody nowy sposób myślenia, aby przekonać świat high fashion do różnorodności, która panuje przecież na ulicach – mówiła artystka. Rousteing chętnie współpracuje z gwiazdami. Kolekcję na wiosnę-lato 2014 promowała Rihanna, a rok później w kampanii pojawili się Kim Kardashian i Kanye West. 

(Fot. Getty Images)

W pokazie kolekcji na sezon wiosna-lato 2022 modelki wystąpiły w strojach inspirowanych stylem użytkowym, uzupełnionych złotą biżuterią i współczesnymi akcentami – od futurystycznych okularów przeciwsłonecznych po torby puffer. Oglądaliśmy sztywne ustrukturyzowane sylwetki rodem z lat 80. I zwiewne suknie ze złota i metalu. Dużo było nawiązań do archiwalnych kolekcji z ostatniej dekady.

(Fot. Getty Images)

Ubrania prezentowały modelki w każdym wieku, rozmiarze i kolorze skóry, wśród nich Imaan Hammam, Naomi Campbell, Natasha Poly, Natalia Vodianova, Milla Jovovich, Lara Stone, Karen Elson, Edie Campbell, Precious Lee i Mariacarla Boscono. 

Wystąpiły wokalistki Doja Cat i Jesse Jo Stark oraz zespół Franz Ferdinand.

– Byłem dzieckiem Balmain, teraz to Balmain jest moim dzieckiem. Nie czuję, że moje następne 10 lat w Balmain będzie kolejnym rozdziałem, ale nową książką. Chciałabym budzić się co rano z takim samym uśmiechem i satysfakcją, jak dzisiaj – powiedział Olivier Rousteing w wywiadzie dla „Women’s Wear Daily”.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij