Znaleziono 0 artykułów
12.04.2023

Pierwsze drukowane wydanie „Vogue Ukraine” od wybuchu wojny

12.04.2023
Pierwsze drukowane wydanie „Vogue Ukraine” od wybuchu wojny (Fot. Joan Braun)

„Vogue Ukraine” wydaje pierwszy drukowany numer od czasu rosyjskiej inwazji na pełną skalę. Wydanie jest poświęcone bohaterstwu narodu ukraińskiego oraz jego heroicznej drodze do zwycięstwa. Okładkę zdobi zdjęcie autorstwa Vasylyny Vrublevskiej.

Po tym jak 24 lutego 2022 roku Władimir Putin dokonał zbrojnej inwazji na Ukrainę na pełną skalę, miliony osób zostało zmuszonych do ucieczki przed wojną. W tym trudnym czasie ukraińska edycja magazynu „Vogue” ograniczyła swoją działalność. Choć portal internetowy wciąż publikował treści, to wstrzymano wydawanie pisma w formie papierowej. Aż do teraz. Od 12 kwietnia można zamawiać kolekcjonerską wersję magazynu. Znalazły się w niej fotografie Vasylyny Vrublevskiej z serii „The Garden of Nothing”. Na zdjęciach widzimy obrazy wojny.

Pierwsze drukowane wydanie „Vogue Ukraine” od wybuchu wojny (Fot. Vasylyna Vrublevska)

– Czułam się jak w ogrodzie Eden. Choć nie byłam z niego wypędzana, patrzyłam, jak ulega zniszczeniu. Pracując nad tym projektem, zastanawiałam się, jakie to uczucie, gdy ktoś niszczy twój raj. Jak to jest obserwować ten proces od wewnątrz? – mówiła fotografka w rozmowie z Tatyaną Solovei.

Tematyka magazynu poświęcona została heroizmowi Ukraińców. Na łamach czasopisma poznajemy historie 50 bohaterów, którzy zarówno walczą na froncie, jak i reprezentują Ukrainę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, na Biennale w Wenecji, na scenie Carnegie Hall, na igrzyskach olimpijskich i festiwalu filmowym w Cannes. Ratują, operują, gaszą pożary po ostrzale, a także piszą książki i koncertują – by zebrać fundusze na pomoc Ukrainie.

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Pierwsze drukowane wydanie „Vogue Ukraine” od wybuchu wojny
Proszę czekać..
Zamknij