Znaleziono 0 artykułów
23.12.2021

Pierwsze zdjęcia z planu serialu „Conversations with Friends”

23.12.2021
(Fot. Materiały prasowe BBC)

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z planu „Conversations with Friends”. Serial BBC i Hulu powstaje na podstawie powieści Sally Rooney z 2017 roku o tym samym tytule. 

Rozmowy z przyjaciółmi” to debiutancka książka Sally Rooney wydana w 2017 roku. Oś fabuły stanowią losy 21-letniej Frances mieszkającej w Dublinie. Dziewczyna studiuje i stawia pierwsze kroki w pisarskim świecie. Wraz z przyjaciółką i swoją byłą dziewczyną Bobbi występują na slamach poetyckich, gdzie poznają fotografkę Melissę. Ona z kolei przedstawia je swojemu mężowi, aktorowi Nickowi. Dziewczyny ulegają fascynacji starszym o kilkanaście lat małżeństwem. Para wprowadza je do pełnego blasku, ale i cieni świata elit. Relacja zaczyna przeistaczać się w pełen namiętności, zazdrości i zależności czworokąt. 

Wciągająca powieść Sally Rooney zostanie przeniesiona na mały ekran w 12 odcinkach. Za kamerą „Conversations with Friends” stanęły Lenny Abrahamson i Leanne Welham. W rolach głównych wystąpią Alison Oliver (Frances), Sasha Lane(Bobbi), Joe Alwyn (Nick) i Jemima Kirke (Melissa). Scenariusz napisali Alice Birch, Mark O’Halloran, Meadhbh McHugh i Susan Soon He Stanton. 

Element Pictures po raz drugi zajęło się adaptacją książki Sally Rooney. W 2020 roku na mały ekran przeniosło historię z jej drugiej powieści – „Normalni ludzie”. 12-odcinkowy serial o tym samym tytule zdobył siedem nagród IFTA, cztery nominacje do Emmy i dwie nominacje do Grammy. 

Premiera „Conversations with Friends” planowana jest na 2022 rok. 

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Pierwsze zdjęcia z planu serialu „Conversations with Friends”
Proszę czekać..
Zamknij