Znaleziono 0 artykułów
31.08.2022

Premierowo na Vogue.pl: Najnowsza kolekcja ParelParel „Imaginative Paintings”

31.08.2022
Fot. Paulina Wesołowska

Ósma kolekcja marki ParelParel powstała z inspiracji malarstwem artystki Agnes Pelton. Linię „Imaginative Paintings” tworzy biżuteria, nawiązująca do kształtów wazonów, karafek, kropli wody, kwiatów maku i różnego rodzaju nieregularnych form, obecnych w cyklach prac amerykańskiej malarki abstrakcyjnej.

Każda kolejna kolekcja polskiej marki ParelParel odwołuje się do motywów, zaczerpniętych z dzieł wybranej artystki. W przeszłości twórczynie brandu inspirowały się twórczością Claude Lalanne, Georgii OKeeffe, Hilmy af Klint, czy Maruji Mallo. Teraz kolej przyszła na amerykańską malarkę Agnes Pelton, tworzącą obrazy abstrakcyjne.

Dzieła Pelton opierały się na eksploracji naturalnego światła, zjawisk przyrodniczych, które artystka misternie przenosiła na płótno. Tworząc kolekcję „Imaginative Paintings”, twórczynie ParelParel starały się uchwycić niepowtarzalny świetlisty efekt obrazów malarki i przemycić go do swoich projektów. W rpojektach wykorzystały srebro próby 925. Można też kupić każdy z modeli w wersji „gold vermeil”. Dzięki użyciu nowych technik wykończeniowych, linia „Imaginative Paintings” jest bardzo współczesna.

Fot. Paulina Wesołowska

W nowej kolekcji znalazły się medaliony w kształcie wazonów, zaprojektowane tak, aby można było przyozdabiać je świeżymi lub suszonymi kwiatami.

To już ósma kolekcja marki, więc aby czcić tę liczbę o wyjątkowej symbolice, ParelParel wprowadził do portfolio nowość – długo wyczekiwaną przez fanki marki linię pierścionków, które można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc unikatowe kompozycje. Pierścionki wykonane są z srebra najwyżej próby 925, a wersje „gold vermeil” złocone są aż 4 mikronami złota, dzięki czemu są nie tylko piękne, ale też długotrwałe.

Photo: Paulina Wesołowska
Model: Ola Szwałek REBEL models
Hair & Make Up: Ola Łęcka BUKU Team
Styling & Production: PARELPAREL

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Najnowsza kolekcja ParelParel „Imaginative Paintings”
Proszę czekać..
Zamknij