Znaleziono 0 artykułów
24.01.2022

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja biżuterii ParelParel

24.01.2022
Fot. Kulesza&Pik

Marka ParelParel po raz kolejny sięga po inspirację sztuką. Tym razem wybór padł na serię obrazów „Naturaleza Viva” hiszpańskiej malarki Maruji Mallo. Jest magicznie, awangardowo i surrealistycznie, a klimatyczne zdjęcia z kampanii po raz kolejny są dziełem duetu Kulesza i Pik.

Hiszpańską malarkę Maruję Mallo nazywano buntowniczką i nonkonformistką, a przede wszystkim, jedną z najważniejszych przedstawicielek europejskiego surrealizmu. Jej twórczość stała się główną inspiracją stojącą za najnowszą kolekcją biżuterii ParelParel. Polska marka często poświęca kolekcje najważniejszym kobietom w historii sztuki. Wcześniej za motyw przewodni projektów służyły, m.in. wspaniałe dzieła Georgii O’Keefee.

Podpis

Punktem wyjścia do form z najnowszej odsłony ParelParel stał się więc, tak bliski Mallo, magiczny realizm. Niepowtarzalne wzory biżuterii powstały w oparciu o kolorystykę i różnorodność obrazów Hiszpanki. Podobnie jak w jej twórczości, nic nie jest tu oczywiste.

Nowe kolczyki stworzono na zasadzie surrealistycznego kontrastu, miksując na pozór odległe od siebie elementy – róże z muszlami. Modele o nazwie „Konkylie Mallo” i „Mallo Rose on Rose” są oryginalne, przewrotne i subtelnie puszczają oko do odbiorcy. Tak jak dzieła surrealistów, można je interpretować na wiele sposobów.

Podpis

W najnowszej kolekcji marki ponownie pojawiają się dwustronne medaliony. Znane klientkom marki rozwiązanie proponowane jest w nowej odsłonie – z muszlami „Amonit” i „Auger”, które symbolizują kobiecość i seksualność. Zestawiono je z grubymi łańcuchami o regulowanej długości, dzięki czemu można dowolnie przekształcać je w chokery czy bransoletki.

Kolejnym ukłonem w stronę dzieł Mallo jest różowa perła, która w kolekcji ParelParel pojawia się po raz pierwszy. Jej zastosowanie nawiązuje do pojawiających się w pracach malarki pasteli. Towarzyszą jej opale w pomarańczy i bieli.

Za klimatyczną sesję zdjęciową po raz kolejny odpowiadał duet Kulesza & Pik.

 

Zdjęcia: Kulesza&Pik

Makijaż i włosy: Ola Łęcka/ BUKU Team

Modelka: Magdalena Chachlica/ Model Plus

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja biżuterii ParelParel
Proszę czekać..
Zamknij