Znaleziono 0 artykułów
03.08.2020

Sanna Marin wzięła ślub

03.08.2020
(Fot. Minttu Saarni/Lehtikuva Oy/East News)

Najmłodsza urzędująca szefowa rządu na świecie wyszła za mąż za piłkarza Markusa Räikkönena. Para zaprosiła wąskie grono najbliższych na ceremonię w rezydencji premierki.

Osiem miesięcy temu stanowisko szefowej rządu Finlandii objęła 34-letnia Sanna Marin, która działa w fińskim parlamencie od 2015 roku. Premierka opublikowała wczoraj zdjęcia z ceremonii ślubnej. Wyszła za mąż za piłkarza Markusa Räikkönena, z którym jest związana od 16 lat. Para wychowuje razem dwuipółroczną córkę, Emmę.

Podczas kameralnej ceremonii dla najbliższych w Kesaräncie Marin miała na sobie elegancką suknię z długim rękawem od fińskiej projektantki Anni Ruuth. Za zdjęcia pary młodej odpowiada Minttu Saarni. „Jestem szczęśliwa i wdzięczna za to, że mogę dzielić życie z mężczyzną, którego kocham. Wiele razem widzieliśmy i przeżyliśmy – od wspólnych radości, aż po smutki. Wspieraliśmy się w każdym kryzysie” – napisała Marin na Instagramie.

Kim jest Sanna Marin?

Sanna Marin objęła stanowisko premierki Finlandii w grudniu 2019 roku. Zasiadała w parlamencie od 2015 roku. Wcześniej pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Socjaldemokratycznej Partii Finlandii oraz ministry transportu i komunikacji. Wśród najważniejszych celów szefowej rządu znalazło się dążenie do pełnej neutralności klimatycznej kraju do 2035 roku oraz dalsza realizacja założeń państwa opiekuńczego. Marin, którą wychowały dwie matki, jest również ambasadorką praw społeczności LGBTQ+, praw kobiet i praw człowieka.

Kamila Wojtkiewicz
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Sanna Marin wzięła ślub
Proszę czekać..
Zamknij