Znaleziono 0 artykułów
03.03.2020

Sarah Jessica Parker otwiera pierwszy flagowy butik w Nowym Jorku

03.03.2020
Sarah Jessica Parker w Nowym Jorku (Fot. James Devaney/GC Images)

Sklep marki SJP Collection powstanie pod tym samym adresem, gdzie przez wiele lat znajdował się butik Manolo Blahnika. To właśnie tam Carrie Bradshaw  kupowała swoje ukochane szpilki. 

Sarah Jessica Parker wielokrotnie podkreślała, że mimo ogromnej sympatii, jaką darzyła Carrie Bradshaw, jej zdaniem ona i bohaterka „Seksu w wielkim mieście” nie miały ze sobą za wiele wspólnego. – Carrie była bardzo romantyczna. W głowie miała tylko miłość, miłość i miłość. To dosyć dziecinne – powiedziała kiedyś aktorka, zaznaczając, że sama uważa się raczej za osobę racjonalną i twardo stąpającą po ziemi.

Mimo tych różnic, Parker i jej serialowe alter ego łączy jedna wspólna pasja – buty. Carrie Bradshaw miała w swojej kolekcji dziesiątki par szpilek, sandałków i czółenek, na które potrafiła wydać ostatnie pieniądze. Z kolei Parker z miłości do butów w 2014 roku stworzyła własną markę. Wśród projektów aktorki znalazły się również ulubione modele Bradshaw. 

Teraz aktorka zapowiedziała otwarcie pierwszego nowojorskiego sklepu marki. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Butik SJP Collection powstanie przy 31 West 54th Street w Nowym Jorku, czyli dokładnie w miejscu, gdzie przez lata istniał butik Manolo Blahnika. To tu Carrie Bradshaw zaopatrywała się w kolejne pary szpilek ulubionego projektanta. Dzięki bohaterce kultowego serialu „Manolos” stały się obowiązkowym dodatkiem każdej modnej nowojorczanki.

Lokalizacja naszego pierwszego sklepu jest sentymentalna z oczywistych powodów – powiedziała Parker. – Wspomnienia tych wszystkich wizyt na przestrzeni lat i nasze [SJP i George’a Malkemusa, współtwórcy marki – przyp. red.] przywiązanie do tego adresu i jego historii bardzo nas inspiruje. Chcemy w tym miejscu stworzyć wyjątkową, ciepłą i gościnną atmosferę, godną tak niezwykłe lokalizacji – dodała.  

Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw z torebką Manolo Blahnik (Fot. East News)

Flagowy sklep SJP Collection zostanie otwarty na parterze prywatnej kamienicy. Butik będzie liczył blisko 130 mkw. i będzie połączony z niedużym ogrodem. Wedle doniesień WWD.com, wnętrze będzie wypełnione żywymi kolorami. Oprócz butów w salonie będzie można również znaleźć inne produkty marki, w tym okulary przeciwsłoneczne, perfumy, świece, a nawet książki. 

Butik zostanie otwarty w kwietniu. Będzie to szósta, po, m.in. Abu Zabi i Dubaju, lokalizacja sklepu marki. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij