Znaleziono 0 artykułów
22.01.2021

Seria „Entuzjastki” na Canal+

22.01.2021
Ewa Błaszczyk (Fot. Materiały prasowe)

Stuodcinkowa seria „Entuzjastki”, która powstała w wyniku współpracy aktywistek i filozofek Aleksandry Hirszfeld i Magdy Sobolewskiej z Canal+, jest już dostępna na platformie. Wśród bohaterek znalazły się Ewa Błaszczyk, Anna Grodzka czy Marta Dymek.

Sto współczesnych polskich liderek społecznych na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Po raz pierwszy w historii telewizji bohaterki serii wywiadów „Entuzjastki” opowiedzą o mocy kobiecego działania, bo jak twierdzi inicjatorka projektu Aleksandra Hirszfeld, „to właśnie w kobietach jest nadzieja na przyszłość”.

(Fot. Materiały prasowe)

Liderki, wśród których znalazły się, m.in. aktorka i działaczka społeczna Ewa Błaszczyk, posłanka i współzałożycielka Fundacji Trans-Fuzja Anna Grodzka oraz twórczyni Jadłonomii Marta Dymek, pokażą na własnym przykładzie od czego warto zacząć zmiany w życiu, by budować lepsze relacje z otoczeniem. – Chciałam, by liderki, które mają dar wyczuwania koniecznych zmian w przestrzeni ekonomicznej, ekologicznej czy politycznej, stały się widoczne jako liderki przyszłości. Potrzebujemy zmiany paradygmatu w świecie na myślenie holistyczne i wspólnotowe, dlatego ogromnie się cieszę z realizacji tego przedsięwzięcia – mówi reżyserka, Aleksandra Hirszfeld. – Nasz sukces tym bardziej nas cieszy, bo jeszcze przed czasami pandemii współpracowałyśmy zdalnie, mieszkając na dwóch kontynentach. Przez blisko trzy lata ogarniałyśmy całe przedsięwzięcie na linii Polska-Stany Zjednoczone. Zdecydowałam się na tę współpracę, aby pokazać, że w dzisiejszym świecie podział na „nasze i wasze problemy”, jest coraz bardziej nieuzasadniony. Wszyscy powinniśmy się włączyć w działania na rzecz wspólnego dobra - dodaje producentka, Magda Sobolewska. 

Projekt Aleksandry Hirszfeld i Magdy Sobolewskiej z Canal+ jest jednym z pierwszych w polskich mediach zrealizowanych w praktyce dziennikarskiej solution journalism, która ukazuje problemy dzisiejszego świata z perspektywy rozwiązań. Ma na celu wypromowanie kobiet, które inspirują do podjęcia zmian.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij