Znaleziono 0 artykułów
15.09.2020

„The Father”: Wielki powrót Anthony'ego Hopkinsa

15.09.2020
Kadr z filmu „The Father” (Fot. materiały prasowe)

Lęk, ból i zagubienie maskowane agresją. Tej zimy twórcy filmu „The Father” pokażą nam świat z perspektywy starszego mężczyzny, któremu demencja odbiera pamięć, bliskich oraz własną tożsamość.

W oficjalnym zwiastunie „The Father” przemierzamy długie korytarze eleganckiego mieszkania oczami starszego mężczyzny. Wnikamy do jego umysłu, by zobaczyć świat przez pryzmat postępującej demencji. Anthony (Anthony Hopkins) z dnia na dzień traci orientację – twarze otaczających go osób stają się nieznane, zanika jego pamięć, zdradza go własny umysł. Stany euforii przeplatają się z wściekłością.

 

„The Father” jest opowieścią o starości, miłości ojca i córki oraz rozłące. Anthony odmawia wszelkiej pomocy, którą oferuje mu córka (Olivia Colman). Gdy zrozpaczona kobieta sprowadza młodą pielęgniarkę (Imogen Poots), Anthony wpada w szał: „Nie potrzebuję ani jej, ani nikogo innego”. – To nie tylko historia o demencji z zewnątrz. Widzowie mogą doświadczyć jej oznak tak, jakby byli w głowie głównego bohatera – mówi reżyser Florian Zeller.

W filmie zobaczymy także Marka Gatissa, Rufusa Sewella i Olivię Williams. „The Father” zadebiutował na festiwalu Sundance w styczniu tego roku, z sukcesem pokazywano go także w Toronto, Zurychu i San Sebastian. Premiera w kinach zapowiadana jest na koniec 2020 roku. Już teraz mówi się, że Hopkins jest poważnym kandydatem do przyszłorocznego Oscara.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij