Znaleziono 0 artykułów
24.10.2019

Vincent V. Severski spotka się z czytelnikami w Krakowie

24.10.2019
Vincent V. Severski (Fot. materiały prasowe)

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się prapremiera nowej książki pisarza „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”. Po spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem i dostać od niego autograf.

Najnowsza książka Vincenta V. Severskiego to świeże spojrzenie na biografię jednej z najbardziej znanych agentek II wojny światowej. „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek” trafi na księgarniane półki 30 października, ale pierwsze egzemplarze już są. W sobotę 26 października odbędzie się prapremierowe spotkanie z pisarzem i Piotrem Niemczykiem, który przygotował dokumentację do książki. W Saloniku Literackim Hali Wisła o godz. 17 opowiedzą o „Christine”. Rozmowę poprowadzi Adam Szaja. 

Wokół postaci Krystyny Skarbek vel Christine Granville powstało wiele mitów – nazywana jest polską Matą Hari, ulubioną agentką Winstona Churchilla, a nawet jedyną dziewczyną, którą pokochał James Bond (miała zainspirować Iana Fleminga do stworzenia postaci Vesper Lynd). Polska agentka brytyjskiego wywiadu prowadziła działalność szpiegowską m.in. w Kairze i Belgradzie, gdzie trafiła w 1941 roku. To tu Severski rozpoczyna akcję nowej książki. W Jugosławii trwała w tym czasie zacięta walka wywiadów, która miała zaważyć na losach wojny w Grecji i najazdu Niemiec na ZSRR. Powieść przybliży czytelnikom rolę, jaką Polka odegrała w tych historycznych wydarzeniach.  

„Christine. Powieść o Krystynie Skarbek” (Fot. Materiały prasowe)

Vincent V. Severski to autor bestsellerowej serii szpiegowskiej „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”, która sprzedała się w ponad 700 tysiącach egzemplarzy i doczekała się serialowej ekranizacji. Severski to pseudonim literacki wielokrotnie nagradzanego pułkownika polskiego wywiadu (uhonorowany m.in. Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę). Na biografię Skarbek autor patrzy nie tylko jako pisarz, ale również jako były oficer wywiadu. 

Oficjalna premiera powieści odbędzie się 30 października. Bilety na targi książki w Krakowie są dostępne tutaj.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij