Znaleziono 0 artykułów
15.11.2021

Weź udział w Marszu Troski o Oszukanych

15.11.2021
(Fot. Getty Images)

20 listopada o 14.00 odbędzie się Marsz Troski o Oszukanych, zorganizowany przez grupę Rodziny bez Granic, Jewish.pl i Dom Otwarty. Zgromadzeni spotkają się na Placu Unii Lubelskiej i przejdą ulicami Warszawy w akcie solidarności z uchodźcami uwięzionymi na granicy polsko-białoruskiej.

Rodzina bez Granic to grupa założona przez ludzi, którym nie jest obojętny los ofiar kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej. Grupa jest otwarta i zrzesza osoby z całej Polski i spoza niej. W ramach działalności organizuje liczne akcje lokalne, aby wyrazić sprzeciw wobec sytuacji uchodźców na granicy. 

20 listopada o godzinie 14.00 założyciele i sympatycy idei Rodziny bez Granic przejdą ulicami Warszawy, aby wyrazić troskę o ludzi uwięzionych na granicy między Polską a Białorusią.
Tysiące uchodźców, wskutek manipulacji białoruskiego reżimu, w związku nadzieją na lepszą przyszłość, przybyło do Mińska, a stamtąd zostali przewiezieni na granice z Polską. Są głodni, wychłodzeni i przepychani przez służby. W związku z Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci, który obchodzony jest 19 listopada, Marsz Troski o Oszukanych zostaje szczególnie zadedykowany dzieciom uwiezionym na granicy.

W ramach pomocy uchodźcom powstała również inicjatywa nawołująca rząd, do utworzenia korytarza życia. Codziennie od 17.30 przez godzinę odbywać się będzie czuwanie pod Sejmem. Biorący udział w zgromadzeniu proszeni są o zabranie ze sobą zielonych lampek (zielonych lampionów, zniczy, latarek z zielonymi osłonkami, stworzonymi na przykład z zielonych materiałów, balonów), którymi będą świecić w stronę Sejmu. Przyniosą również transparenty z hasłami, nawołującymi do utworzenia korytarza humanitarnego. 

Co jeszcze będzie się działo 20 listopada?

20.11. odbędzie się protest pod hasłem „Matki na granicy. Miejsce dzieci nie jest w lesie”. Zgromadzeni spotkają się na granicy polsko-białoruskiej, aby pokojowo sprzeciwić się temu, jak uchodźcy traktowani są przez władze. Odpowiednie miejsca przygraniczne zostaną podane z wyprzedzeniem, przed protestem.

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Weź udział w Marszu Troski o Oszukanych
Proszę czekać..
Zamknij