Znaleziono 0 artykułów
03.01.2024

Wieczorowa kreacja księżnej Charlene to jedna z jej najlepszych stylizacji

03.01.2024
(Fot. Getty Images)

O tym, że zimą na królewskich dworach zapanowała czerwień, mówiono od dawna. Księżna Kate w karminach zachwycała podczas oficjalnych wystąpień (patrz: obłędna peleryna i kapelusz ze spotkania z prezydentem Korei Południowej). Królowa Letycja stawiała na pąsowe garnitury. Ale można już śmiało zapowiedzieć, że kolor zostanie z nami na kolejny sezon. Zwłaszcza że jego największa orędowniczka – Charlene Grimaldi – po raz kolejny pojawiła się w wieczorowej sukni w szkarłatach. Tym razem podczas składnia noworocznych życzeń.

To był pracowity rok dla monakijskiej rodziny królewskiej. Kalendarz wypełniony publicznymi wystąpieniami aż po brzegi, współorganizacja Festiwalu Gwiazd, patronowanie licznym akcjom charytatywnym oraz huczne obchody Bożego Narodzenia, splatające się z urodzinami bliźniąt – księżniczki Gabrieli i księcia Jakuba, którzy przyszli na świat 9 lat temu, 10 grudnia.

Arystokratyczny styl Charlene Grimaldi

To też rok, w którym oczy opinii publicznej jeszcze bardziej niż zwykle zwrócone były w kierunku księżnej Charlene. Po powrocie z ośrodka zamkniętego, do którego zgłosiła się z powodu „skrajnego wyczerpania fizycznego i psychicznego”, komentatorzy doszukują się w niej rosnącej siły. Zdecydowania, odwagi. Subtelnym symbolem powrotu do zdrowia żony księcia Alberta II ma być jej garderoba. Dostosowana do dworskiej etykiety, ale dyktująca nowe trendy. Skoncentrowana wokół architektonicznych krojów, szlachetnych tkanin, wyrazistych dodatków. Stonowana, lecz wybijająca się w tłumie. Przykuwająca uwagę, a za sprawą koloru – zwykle czerwieni – wręcz dominująca.

Najpiękniejsze stylizacje Charlene Grimaldi w królewskiej czerwieni

Odcienie czerwieni księżna nosiła już i w odsłonach casualowych, i oficjalnych. Raz w total lookach, innym razem pod postacią tak modnego pop of red. Testowała kolor na okryciach wierzchnich, nakryciach głowy i butach. Ale przede wszystkim upodobała go sobie na sukniach wieczorowych.

Najpierw w czerwieniach pojawiła się pod koniec listopada, na gali z okazji Dnia Suwerennego Księcia, teraz – podczas składnia noworocznych życzeń.

Na sylwestra księżna Charlene wybrała efektowną suknię i wyrazistą biżuterię

Na nagraniu opublikowanym na oficjalnym koncie na Instagramie pałacu księcia Monako Charlene wystąpiła u boku męża w aksamitnej sukni od Ralpha Laurena z asymetrycznymi akcentami. Welwetową tkaninę posągowej kreacji udrapowano bowiem na prawym biodrze, tworząc efektowne zakładki. Podobny zabieg przeprowadzono także przy dekolcie układającym się w łezkę zahaczającą o obojczyk. Projekt dopełniono spódnicą do ziemi oraz długimi rękawami. Minimalizm i monochromatyzm kreacji pozwoliły na masywną biżuterię: księżna zdecydowała się na żyrandolowe kolczyki ze złota, które z kolei zrównoważyła gładko zaczesaną fryzurą z grzywką ułożoną w okalającą czoło falę.

Monakijscy arystokraci

W sylwestrowym wystąpieniu książę Albert II dużo mówił o potrzebie troski: – Nadchodzący rok przyniesie radosne chwile, ale będzie także czasem próby, udręk i tragedii. Razem z księżną chcemy wyrazić nasze pełne wsparcie, najgłębsze współczucie i miłość wobec wszystkich osób dotkniętych żałobą, cierpieniem, chorobą i samotnością.

Zobacz także

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij