Znaleziono 0 artykułów
22.05.2024

Wszystko, co wiemy o serialu „Diuna: Proroctwo”, prequelu „Diuny”

22.05.2024
Wszystko, co wiemy o serialu HBO Max „Diuna: Proroctwo”, prequelu „Diuny” (Fot. Materiały prasowe)

Choć emocje po „Diunie: Części drugiej” jeszcze nie opadły (film trafił właśnie na HBO Max), miłośnicy sagi Franka Herberta mogą już odliczać dni do kolejnej premiery. Serial „Diuna: Proroctwo” zadebiutuje na platformie HBO Max jeszcze w tym roku. Oto wszystko, co o nim wiemy.

O czym będzie „Diuna: Proroctwo” – fabuła serialu

Akcja „Diuny: Proroctwo” toczy się na 10 tysięcy lat przed narodzinami Paula Atrydy. Fabuła serialu skupi się na dwóch siostrach Harkonnen, Valyi i Tuli, przodkiniach barona Vladimira Harkonnena, Lady Jessiki oraz Paula Atrydy. Kobiety stają na straży przyszłości ludzkości, zakładając, znany z filmów „Diuna” i „Diuna: część druga”, zakon Bene Gesserit. Scenariusz serialu inspirowany jest powieścią Briana Herberta i Kevina J. Andersona, „Zgromadzenie Żeńskie z Diuny”.

Obsada „Diuny: Proroctwa” – kto zagra w serialu?

W związku z tym, że serial jest prequelem filmów, niestety nie zobaczymy w nim Timothéego Chalameta, ani Zendayi. W obsadzie pojawi się Emily Watson („Czarnobyl”, „Czerwony Smok”), która wcieli się w Valyę Harkonnen. Jej siostrę, Tulę, zagra Olivia Williams („The Crown”, „Autor widmo”). W pozostałych rolach wystąpią Mark Strong („Kingsman”) i znana z serialu „The End of the F***ing World” Jessica Barden.

Czy jest już zwiastun serialu „Diuna: Proroctwo”?

W sieci pojawił się zwiastun serialu, który pokazuje powstanie zakonu Bene Gesserit założonego przez siostry Harkonnen, Valyę i Tulę.


Kiedy odbędzie się premiera serialu „Diuna: Proroctwo”?

Dokładna data premiery sześcioodcinkowej produkcji nie jest jeszcze znana. „Diuna: Proroctwo” zadebiutuje jesienią 2024 roku na platformie HBO Max.

Maria Kurluta
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Wszystko, co wiemy o serialu „Diuna: Proroctwo”, prequelu „Diuny”
Proszę czekać..
Zamknij