Znaleziono 0 artykułów
19.04.2024

Najlepsze polskie seriale HBO Max

19.04.2024
Wybieramy polskie produkcje HBO Max Originals, które warto znać. (Fot. materiały prasowe)

Od „Ślepnąc od świateł” po „#BringBackAlice” – wybieramy najlepsze polskie seriale na światowym poziomie, które obejrzycie na platformie streamingowej HBO Max. Warta polecenia jest także nowa polska produkcja „Mój agent”.

„Mój agent”: Dla fanów francuskiego serialu „Gdzie jest mój agent”

 

Za każdym cenionym aktorem stoi... jego agent. Tak przynajmniej twierdzą pracownicy warszawskiej Agencji Aktorskiej Krantz. Branżowi weterani i ambitni debiutanci współpracują z największymi gwiazdami kina, teatru i telewizji. Podobnie jak we francuskim oryginale w każdym odcinku na ekranie goszczą inni, wcielający się w samych siebie aktorzy, z Andrzejem Sewerynem, Danutą Stenką i Magdaleną Cielecką na czele.

„#BringBackAlice”: Dla fanów young adult

 

Kolejny polski serial wart oglądania to „#BringBackAlice”. Twórcy świadomie mieszają gatunki i garściami czerpią z zagranicznych przebojów, takich jak „OA”, „Plotkara” i „Szkoła dla elity”, by opowiedzieć historię zaginionej dziewczyny (Helena Englert), która po swoim powrocie próbuje na nowo odnaleźć się w rzeczywistości. Oryginalna produkcja HBO Max oferuje świeże spojrzenie na cieszące się niesłabnącą popularnością seriale kryminalne.

„Wataha”: Dla fanów zagadek detektywistycznych

 

Gdy w wyniku zamachu bombowego giną oficerowie straży granicznej w Bieszczadach, jedyny ocalały, kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), postanawia dowiedzieć się, kto stoi za bezsensownym aktem przemocy, który odebrał mu ukochaną. Bohater rozpoczyna prywatne śledztwo, które będzie wymagało od niego wykorzystania całego swojego doświadczenia.

„Ślepnąc od świateł”: Dla fanów Jakuba Żulczyka

 

To elegia dla Warszawy i poemat miłosny dla miasta – tak o serialu na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka mówił jego twórca,  Krzysztof Skonieczny. Wystawne życie warszawskiego dilera Kuby (Kamil Nożyński) rozpada się jak domek z kart, gdy z więzienia wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty, którego powrót zmusi bohatera do zmierzenia się z własnymi demonami.

„Nago. Głośno. Dumnie”: Dla fanów burleski

 

Polska może się pochwalić znaną na całym świecie sceną drag i burleski. Rodzime artystki, z Betty Q, Twoją Starą czy Pin Up Candy na czele, zapewniły sobie status ikon współczesnego performansu. Dokument Dellfiny Dellert i Agnieszki Mazanek zaprasza widzów za kulisy ich występów. „Nago. Głośno. Dumnie” to opowieść o miłości do sceny, poszukiwaniu siebie i potrzebie ekspresji, która jest dla bohaterek synonimem upragnionej wolności.

„Odwilż”: Dla fanów bestsellerowych kryminałów

 

Najlepsze seriale kryminalne zachwycają misternie skonstruowaną fabułą. Pierwszy polski serial spod znaku HBO Max Originals –„Odwilż” – śledzi losy Katarzyny Zawiei (Katarzyna Wajda). Policjantka bada sprawę śmierci kobiety, której ciało wydobyto z Odry po wiosennych roztopach. Śledztwo ujawnia kolejne niepokojące szczegóły morderstwa, w tym to, że ofiara urodziła dziecko niedługo przed zabójstwem. Zawieja nie spocznie, póki nie dowie się, co się z nią stało. Drugi sezon serialu pojawi się na platformie streamingowej jeszcze w tym roku.

Zobacz także:

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij