Znaleziono 0 artykułów
01.03.2024

Najlepsze polskie kryminały na Netflixie w klimacie „Rojst: Millenium”

01.03.2024
(Fot. materiały prasowe)

Maraton finałowego sezonu „Rojsta” za wami? Wybieramy inne, polskie seriale kryminalne na Netflixie, które warto obejrzeć po seansie „Millenium”.

Od dnia premiery „Rojst: Millenium” zajmuje pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych seriali na Netflixie. Nic dziwnego – na wielki finał jednego z najlepszych polskich kryminałów ostatnich lat czekały rzesze fanów.

O czym jest serial „Rojst: Millenium”?

Trzecia odsłona serialu Jana Holoubka i Kaspra Bajona zabiera widzów do bezimiennego miasteczka na polskiej prowincji. Gdy u progu nowego millenium zostają tu znalezione ludzkie szczątki, tajemnicę morderstwa muszą rozwiązać sierżant Anna Jass (Magdalena Różczka) i Adam Mika (Łukaz Simlat). Jak zwykle plany czasowe się mieszają, a na wydarzenia z 1999 roku, w przededniu nowego tysiąclecia, mają wpływ powojenne intrygi.

(Fot. materiały prasowe)

Jednym z największych atutów polskiego serialu Netflix jest, oprócz nostalgicznego klimatu, fenomenalna obsada. Magdalenie Różczce i Łukaszowi Simlatowi partnerują na ekranie, m. in. Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Agnieszka Żulewska, Piotr Fronczewski i Filip Pławiak.

Pełną recenzję „Rojst: Millenium” przeczytacie pod linkiem.

Polskie seriale Netflix w klimacie „Rojst: Millenium”

„Informacja zwrotna”

 

Marcin (Arkadiusz Jakubik), trzeźwy alkoholik i były rockman, wyrusza w podróż po najciemniejszych zakamarkach Warszawy w poszukiwaniu swojego zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach syna (Jakub Sierenberg). Nie wiadomo co jest jawą, co snem, a co rzeczywistym wspomnieniem. W tle skomplikowane rodzinne relacje. „Informacja zwrotna” to ekranizacja bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule.

„Żmijowisko”

 

Grupa trzydziestokilkulatków co roku spędza rodzinne wakacje w letnisku Żmijowisko. Ich pozornie doskonałe relacje zostają wystawione na próbę, gdy po jednej z zakrapianych alkoholem imprez znika 15-letnia Ada, córka Kamili i Arka. Policji nie udaje się odnaleźć dziewczyny. Rok później Arek powraca na miejsce tragedii, by przeprowadzić prywatne śledztwo.

„Znaki”

 

W Górach Sowich dochodzi do brutalnego morderstwa. Do sprawy zostaje przydzielony nowo przybyły komisarz Michał Trela (Andrzej Konopka), który nie zjednuje sobie sympatii mieszkańców. Policjant zaczyna podejrzewać, że badana przez niego sprawa ma związek z nierozwiązaną zbrodnią z przeszłości.

„Morderczynie”

 

Bohaterką adaptacji powieści Katarzyny Bondy jest Karolina (Maja Pankiewicz), ambitna dzielnicowa z warszawskiej komendy, która prowadzi prywatne śledztwo, by odnaleźć zaginionego przed rokiem ojca. Równocześnie zostaje przydzielona do pozornie prostej sprawy zabójstwa. W toku śledztwa nawiązuje jednak niebezpieczną relację z nastoletnią podejrzaną.

„Gang Zielonej Rękawiczki”

 

„Gang Zielonej Rękawiczki” to produkcja kryminalna w bardziej humorystycznym wydaniu. Zuza, Kinga i Alicja (Magdalena Kuta, Małgorzata Potocka i Anna Romantowska), wprawione złodziejki, przez lata skutecznie umykały wymiarowi sprawiedliwości. Gdy ostatni skok nie idzie po ich myśli, postanawiają ukryć się w miejscowym domu opieki.

Zobacz także:

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij