Znaleziono 0 artykułów
24.02.2022

Przełomowe momenty w życiu Zendayi

24.02.2022
Z Lawem Roachem (Fot. Getty Images)

Debiutowała jako nastolatka u Disneya, teraz gra nastolatkę w „Euforii”. Przypominamy najważniejsze wydarzenia w życiu ikony generacji Z.

Debiut w disnejowskim serialu „Taniec rządzi”

(Fot. materiały prasowe)

Obsadzenie Zendayi u boku Belli Thorne w serialu Disneya otworzyło jej drzwi do kariery. Przy okazji wzbudziło jednak sporo kontrowersji. Choć okazało się, że debiutantka o wiele lepiej od koleżanki radzi sobie ze śpiewem i tańcem, jej rola pomyślana była jako mniejsza, towarzysząca. Po latach fani dopatrują się w decyzji producentów rasistowskich pobudek. Zendaya nie kala własnego gniazda. Gdy na Twitterze obserwatorka wywołała ją do tablicy, krytykując kiczowate kostiumy z serialu, gwiazda grzecznie odpisała: „Ja tam tylko grałam”.

Pierwsza dorosła rola w „Euforii”

(Fot. materiały prasowe)

Twórca „Euforii” Sam Levinson, z którym potem Zendaya współpracowała też przy melodramacie „Malcolm i Marie”, uczynił z niej swoją muzę. W gwiazdce Disneya dostrzegł głębię, powierzając jej rolę neurotycznej narkomanki Rue. Choć sama Zendaya nastoletnie lata spędziła w pracy, przeniknęła postać, czyniąc z niej ucieleśnienie zagubienia typowego dla okresu dojrzewania. Aktorka wie, jak ogromny wpływ na widzów może mieć serial o przemocy, seksie i uzależnieniu, dlatego na profilach w mediach społecznościowych ostrzega: „Oglądajcie naszą produkcję, tylko gdy czujecie się komfortowo. Jeśli was triggeruje, nie róbcie sobie tego. Seans »Euforii« wymaga dojrzałości”.

Przebudzenie do aktywizmu

 

Jako kobieta koloru Zendaya wielokrotnie zetknęła się z dyskryminacją. Szybko zrozumiała, jak wykorzystać sławę do szerzenia świadomości. Na profilu na Instagramie regularnie wysyła do swoich 130 mln fanów przekaz nadziei. Kultywuje ciałopozytywność, przestrzega przed zagrożeniami uzależnienia, przypomina, że #BlackLivesMatter. Choć dziś niemal każda gwiazda chce się uważać za aktywistkę, Zendayi chce się wierzyć.

Spotkanie ze stylistą Lawem Roachem

Zendaya i Law tworzą najpotężniejszy duet z pogranicza mody i show-biznesu. Dzięki styliście poznanemu jeszcze za disnejowskich czasów dziewczynka w dżinsowej sukieneczce przeistoczyła się w ikonę stylu w kreacjach haute couture Valentino. Na miano ikony stylu aktorka zasługuje nie tylko dlatego, że zawsze potrafi zaskoczyć kreacją na czerwonym dywanie. Zendayi i Lawowi udaje się rzadka sztuka – każdy występ na festiwalu, gali czy premierze to statement. Ubiór gwiazdy świadczy o jej dziedzictwie, nawiązuje do tematu filmu, w którym akurat gra, czy składa hołd ikonie z przeszłości. Zendaya to także piewczyni stylu vintage.

Ujawnienie związku z Tomem Hollandem

(Fot. Getty Images)

O relacji z kolegą z planu „Spider-Mana” mówiło się już od premiery pierwszego filmu z serii w 2017 roku. Aktorka ani nie potwierdzała, ani nie zaprzeczała. W końcu pozwoliła się „przyłapać” na czułych objęciach w samochodzie. Odtąd uchodzą z Tomem za wzorową parę Hollywood. Zendaya i Holland wspierają się w swoich karierach, w wywiadach opowiadają o założeniu rodziny, ramię w ramię lansują trendy (on też należy do podopiecznych Roacha). Choć ich miłość to spełnienie marzeń showbiznesowych PR-owców, młodzi zakochani budują wizerunek na własnych zasadach, uchylając rąbka tajemnicy tylko wtedy, gdy jest im to na rękę.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij