Znaleziono 0 artykułów
22.12.2021

Najlepsze kreacje vintage Zendayi

22.12.2021
(Fot. Instagram/ @Zendaya)

Od Yves’a Saint Laurenta z lat 80. po Roberta Cavallego z lat 90. – Zendaya wie, jak stworzyć stylizację vintage na czerwonym dywanie. W wyszukiwaniu niezapomnianych kreacji pomaga jej stylista Law Roach.

Zendaya pracuje ze stylistą Lawem Roachem nad stworzeniem archiwum swoich ubrań, z którego będzie mogła korzystać w przyszłości. – Będę ponownie wykorzystywać moje ubrania. Chcę nosić tę sukienkę ponownie, gdy będę miał 40 lat – powiedziała wcześniej w wywiadzie dla brytyjskiego „Vogue’a”.

Artystka, mistrzyni stylu vintage, wspiera zrównoważony rozwój. – Dzięki noszeniu vintage produkujemy mniej odpadów – wyjaśniła Roach w jednym z poprzednich wywiadów. – Za każdym ubraniem stoi historia – ktoś je wcześniej nosił, ktoś je zaprojektował, ktoś się nimi zachwycał – dodaje.

Oto najlepsze vintage’owe stylizacje Zendayi.

Październik 2020

(Fot. Dominic Miller, mat. prasowe Versace)

W październiku 2020 roku Zendaya zdecydowała się na suknię vintage Versace z 1996 roku (wtedy też przyszła na świat) na Green Carpet Fashion Awards. Po raz pierwszy suknia była noszona na wybiegu przez Annę Klevhag.

Kwiecień 2021

(Fot. Getty Images)

W kwietniu 2021 roku Roach wyciągnął z własnego archiwum suknię YSL couture z lat 80., którą Zendaya włożyła na rozdanie nagród Black Women In Hollywood. Suknia z bufiastymi rękawami, pochodząca z 1982 roku, pierwotnie należała do czarnoskórej bizneswoman Eunice W. Johnson, twórczyni Ebony Fashion Fair.

Czerwiec 2021

(Fot. instagram.com/zendaya)

W czerwcu 2021 roku na BET Awards aktorka złożyła hołd kolejnej ikonie, Beyoncé, suknią Versace z kolekcji wiosna–lato 2003. Zendaya wybrała dłuższą wersję fioletowej sukni, którą Bey włożyła na BET Awards w 2003 roku.

Październik 2021

(Fot. materiały prasowe Valentino)

W kwiatowej kreacji z archiwuwów domu mody Valentino.

Listopad 2021

(Fot. Getty Images)

W listopadzie 2021 roku na pierwszy oficjalny występ na czerwonym dywanie z chłopakiem Tomem Hollandem podczas ceremonii Złotej Piłki Zendaya wybrała kreację z dawnej kolekcji Roberta Cavallego. Na plecach miała złote detale.

Styczeń 2022

(Fot. Getty Images)

Na premierę drugiego sezonu "Euforii" aktorka wybrała suknię Valentino bez ramiączek w pionowe, biało-czarne pasy. 

Luty 2023

(Fot. Getty Images)

Na galę NAACP Image Awards aktorka założyła długą, czarną suknię z kaskadowym trenem, wysokim, centralnym rozcięciem, oryginalnym dekoltem i wstawkami w odcieniu neonowej zieleni z kolekcji Versace wiosna-lato 2002. 

Artykuł ukazał się na Vogue.co.uk.

Emily Chan
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Najlepsze kreacje vintage Zendayi
Proszę czekać..
Zamknij